Tom Lockyer kimdir?

Premier Lig kulübü Luton Town ve Galler milli takımında oynayan Galli profesyonel futbolcu Tom Lockyer kimdir?
Canan Salman
|
12 Mayıs 2024, Pazar - 16:37
Tom Lockyer kimdir?

Thomas Alun Lockyer, 3 Aralık 1994'te doğmuş, Premier Lig takımlarından Luton Town ve Galler milli takımı için stoper pozisyonunda oynayan bir Gallerli profesyonel futbolcudur.

Lockyer'ın futbol kariyeri Radyr Rangers'da başladı, ardından Cardiff City ve Bristol Rovers genç takımlarında yer aldı. 2013 yılında Bristol Rovers formasıyla profesyonel kariyerine adım atan Lockyer, kısa sürede takımının önemli bir parçası haline geldi. Düzenli performanslarıyla dikkat çeken Lockyer, 2019'da Charlton Athletic'e transfer oldu ve sonrasında 2020'de Luton Town'a geçti.

Özellikle, 2022-23 sezonunda Luton Town'ın tarihi bir şekilde Premier Lig'e yükselmesinde önemli bir rol oynayan Lockyer, takım kaptanı olarak görev yaptı. Ancak, kariyeri 2023 Aralık ayında Premier Lig maçında sahada kalp krizi geçirmesiyle dramatik bir döneme girdi. Neyse ki, başarılı bir şekilde yeniden canlandırıldı ve implantable cardioverter-defibrillator gibi tıbbi müdahalelerden geçti.

Lockyer'ın Galler milli takımındaki kariyeri de UEFA Euro 2020 ve 2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri gibi önemli anlar içeriyor.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2138087/tom-lockyer-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.