Üç şirkete kredili işlem yasağı!

Borsa İstanbul, Sermaye Piyasası Kurulu'nun kararıyla üç şirketin hisselerine kredili işlem yasağı getirildiğini duyurdu. Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi, Beyaz Filo Oto Kiralama ve Marshall Boya ve Vernik Sanayi şirketlerinin hisseleri, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında 13 Haziran'a kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.
Afife Kaya
|
13 Mayıs 2024, Pazartesi - 22:32
Üç şirkete kredili işlem yasağı!

Borsa İstanbul tarafından yapılan son açıklamaya göre, Sermaye Piyasası Kurulu'nun kararıyla uygulanan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi çerçevesinde, Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi, Beyaz Filo Oto Kiralama ve Marshall Boya ve Vernik Sanayi şirketlerinin hisselerine 13 Haziran tarihine kadar açığa kredili işlem yasağı getirildiği belirtildi. Borsa İstanbul, dört hissenin paylarına kredili işlem önlemi aldığını duyurdu.

Borsa İstanbul'dan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi, Beyaz Filo Oto Kiralama ve Marshall Boya ve Vernik Sanayi olmak üzere üç hissenin paylarına 13 Haziran tarihine kadar açığa kredili işlem yasağı geldi. Açıklamada, "Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BANVT.E, BEYAZ.E ve MRSHL.E payları 14/05/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir" denildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2138267/uc-sirkete-kredili-islem-yasagi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.