Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında flaş gelişme!

Ankara'da Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında üç polis müdürünün evlerinde yapılan aramalar, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı isyan başlığı altındaki suçlarla ilgili gerçekleştirildi. Açığa alınan müdürlerin, göreve ilişkin sırları açıklamak, yargı görevlilerini etkilemeye teşebbüs etmek ve gizliliği ihlal etmek gibi suçlamalarla karşı karşıya oldukları belirtiliyor. Savcılık tarafından dosya için kısıtlama kararı verilirken, soruşturmanın detayları merakla bekleniyor.
Afife Kaya
|
14 Mayıs 2024, Salı - 00:46
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında flaş gelişme!

Ankara'da Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında yaşanan son gelişmeler dikkat çekiyor. Mülkiye Başmüfettişlerinin raporu doğrultusunda açığa alınan üç polis müdürünün evlerinde savcılık talimatıyla arama yapıldı.

T24'ün haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma çerçevesinde akşam saatlerinde, daha önce açığa alınan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve yardımcısı Şevket Demircan ile gizli tanık Serdar Sertçelik'in "Ufuk Komiser" olarak belirttiği personelin evlerine polis ekipleri geldi.

Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi'ne bağlı polisler, saat 20.30 sıralarında polis müdürlerinin evlerine gelerek savcılık talimatı üzerine arama başlattı.

Üç polis müdürüne yönelik ev aramasına neden olan soruşturmanın Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı isyan başlığı altındaki 316. madde hükmü olan "suç için anlaşma", TCK 258. maddedeki "göreve ilişkin sırrın açıklanması", TCK 277. madde hükmündeki "yargı görevi yapanı, bilirkişiyi veya tanığı etkilemeye teşebbüs", TCK 283. Madde hükmündeki "suçluyu kayırma" ve TCK 285. Madde hükmündeki "gizliliğin ihlali" suçlarına yönelik gerçekleştirildiği öğrenildi.

Savcılık tarafından dosya için kısıtlama kararı verildiği belirtildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2138283/ayhan-bora-kaplan-sorusturmasinda-flas-gelisme
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.