3 ilde ''Mahzen'' operasyonu... Metin Singer'in yönettiği suç örgütü çökertildi...

Edirne merkezli 3 ilde düzenlenen ‘MAHZEN-44’ operasyonlarında elebaşılığını Metin Singer’in yaptığı organize suç örgütü çökertildi, 15 şüpheli yakalandı.
Ankara Masası
|
14 Mayıs 2024, Salı - 08:25
3 ilde ''Mahzen'' operasyonu... Metin Singer'in yönettiği suç örgütü çökertildi...

Mahzen-44 operasyonları kapsamında elebaşılığını Metin Singer’in yaptığı organize suç örgütü çökertildi.

Operasyonlarla ilgili bilgiler veren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ''Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız.'' dedi.

Edirne Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Edirne İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Edirne merkezli İstanbul ve Batman’da düzenlenen operasyonlarda organize suç örgütü üyesi şüphelilerin;

Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Kasten Öldürmeye Teşebbüs, Yağma, Kundaklama, Kasten Yaralama, Araç Kurşunlama, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, Tehdit ve Mala Zarar Verme suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonlar sonucu ilk belirlemelere göre, Ruhsatsız tabancalar, 9 adet sahte pasaport ve Çok sayıda delici ve kesici delici alet ele geçirildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2138295/3-ilde-mahzen-operasyonu-metin-singerin-yonettigi-suc-orgutu-cokertildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.