Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Hafize Gaye Erkan iddialarına jet açıklama

Hazine ve Maliye Bakanlığı, "Mehmet Şimşek kararını verdi, atamalar netleşti" başlığıyla bir internet sitesinde yayınlanan haberi yalanladı.
Ersin Küçükbarak
|
14 Mayıs 2024, Salı - 12:55
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Hafize Gaye Erkan iddialarına jet açıklama


Hazine ve Maliye Bakanlığı, eski Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı olarak atanacağı, Exim Bank, Vakıfbank ve Vakıf Katılım'ın yönetim kurulu başkanlarının görevlerine son verileceğine yönelik iddiaları yalanladı.  Haberler spekülasyon niteliğinde olduğunu belirten Bakanlık,  “Masabaşı uydurmalardır" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Haziran ayı başında Hafize Gaye Erkan'ı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanı olarak atayacağı ve bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ikna ettiği yönünde haber yayınlandı.

Haberde, Exim Bank Genel Müdürü ve VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar, Vakıf Katılım Genel Müdürü Mehmet Ali Akbel ve Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran'ın görevlerine son verileceği de öne sürüldü.

Bakanlıktan iddialara jet yalanlama geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:http://www.ankaramasasi.com/haber/2138332/hazine-ve-maliye-bakanligindan-hafize-gaye-erkan-iddialarina-jet-aciklama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.