WhatsApp'a yeni güncelleme: Profil fotoğrafınız artık güvende

WhatsApp, kullanıcılarına profil fotoğrafının ekran görüntüsünün alınmasını engelleme gibi çeşitli yeni özellikler sunacak. Bu güncelleme, arama/çağrı barı altyapısının güncellenmesi, yapay zekâ destekli çıkartma oluşturma araçlarının ayrı simgelerle sunulması gibi yenilikleri içeriyor.
Afife Kaya
|
14 Mayıs 2024, Salı - 17:42
WhatsApp'a yeni güncelleme: Profil fotoğrafınız artık güvende

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, heyecan verici yeni özelliklerle kullanıcılarını sevindirecek. Yakında sunulacak güncellemeler arasında profil fotoğrafının ekran görüntüsünün alınmasının engellenmesi gibi özellikler dikkat çekiyor. 

WhatsApp'ın getireceği yenilikler arasında, arama/çağrı barı altyapısının güncellenmesi, yapay zekâ destekli çıkartma oluşturma araçlarının ayrı simgelerle sunulması ve profil fotoğrafı ekran görüntüsü engelinin getirilmesi yer alıyor.

Ekonomim.com'da yer alan habere göre, WhatsApp'ın yeni dönemde sunacağı yenilikler arasında, kullanıcıların sesli çağrı sırasında ekranın üstünde hızlı bir şekilde çağrı sonlandırma veya mikrofonu açıp kapatma imkânı bulunuyor. Ayrıca, yapay zekâ destekli çıkartma oluşturma araçlarının standart ile ayrılacağı ve profil fotoğrafının ekran görüntüsünün alınmasının engelleneceği belirtiliyor.

WhatsApp, ayrıca kanallar bölümünde iş, eğlence, spor gibi kategoriler sunacak ve depolama yönetimi altyapısına filtreleme kategorileri ekleyerek kullanıcı deneyimini iyileştirecek.

Geçtiğimiz dönemde tanıtılan modern tasarımıyla büyük ilgi gören WhatsApp, yeni arayüzde yapılan değişikliklerle kullanıcıların aradıkları sohbetleri daha kolay bulmalarını sağlayacak. Ayrıca, koyu modun güncellenmesi ve eklenti menüsünün tazelenmesi de gece kullanımını daha rahat hale getirecek.

WhatsApp, topluluklar odaklı yeni özelliklerle de kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Etkinlikler özelliği sayesinde, kullanıcılar WhatsApp üzerinden kolayca etkinlikler düzenleyebilecek ve diğer üyelerle etkileşimde bulunabilecekler. Ayrıca, duyuru gruplarına getirilen yanıtlar özelliği ile grup içi iletişim daha düzenli bir hale getirilecek ve yöneticiler ile üyeler arasındaki etkileşim artırılacak.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2138387/whatsappa-yeni-guncelleme-profil-fotografiniz-artik-guvende
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.