İyi Parti eski Ankara il Başkanı Yetkin Öztürk'ten "hakkımı helal etmiyorum" çıkışı

İyi Parti’de sular durulmuyor. Meral Akşener döneminin İyi Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, 14 Mayıs seçimlerine giden süreçte yaşananlara isyan etti. “Sözde temayül yaparak, sahtekarlık tezgahları kurup, utanmadan, sıkılmadan kul hakkına girdiniz” diyen Öztürk, hakkını helal etmediğini ifade etti.
Ersin Küçükbarak
|
16 Mayıs 2024, Perşembe - 11:01
İyi Parti eski Ankara il Başkanı Yetkin Öztürk'ten "hakkımı helal etmiyorum" çıkışı


14 ve 28 Mayıs sürecinde hem Cumhurbaşkanlığını hem de Meclis’teki çoğunluğu Cumhur İttifakı kazandı.

Bu Millet İttifakı’nın dağılmasına yol açtı.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerine “hür ve müstakil” girme kararı alan İyi Parti, büyük bir kayıp yaşadı.

Yeniden Refah Partisi, Dem Parti ve MHP’nin de altında kalan İyi Parti’de, başarısızlığın faturası Meral Akşener’e çıktı.

Partiyi Kongreye götüren Akşener aday olmadı.

Koray Aydın ile girdiği rekabette sandıktan Müsavat Dervişoğlu çıktı.

Partideki kopmalar buna rağmen devam etti.

Son olarak Adana milletvekili Bilal Bilici istifa etti. Akşener döneminin Ankara İl Başkanı olan Yetkin Öztürk de yaşananlara isyan etti.

Öztürk, X hesabından zehir zemberek bir paylaşım yaptı.

“Gece gündüz demeden emek verenleri bozuk para gibi harcadınız”

O dönem yapılan ön seçimleri eleştiren Öztürk, “Ankara’ya özel optik okuyucu sözde temayül yaparak, sahtekarlık tezgahları kurup, utanmadan, sıkılmadan kul hakkına girdiniz. Gece gündüz demeden emek verenleri bozuk para gibi harcadınız” dedi.

Öztürk, kendisi gibi emek veren partinin öz evlatlarının yok sayıldığını vurguladı.

"Eseriniz ile övünün"

5 yıl her işe koşan, ter döken, çocuklarının rızkını partisine harcayan emektar il başkanlarının telefonlarına bile cevap verilmediğini belirten Öztürk, “Vefamızı, emeğimizi, aidiyetimizi, iyi niyetimizi ve alın terimizi yok sayanlara, hakkımı helal etmiyorum. Eseriniz ile övünün…” ifadelerini kullandı.

"Partili kimliğimle konuşuyorum"

Yetkin Öztürk, Ankara Masası’na yaptığı değerlendirmede ise, halen İyi Parti’de olduğu ve partili kimliğiyle bunları dile getirdiğinin altını çizdi.

“Akçeli işlerle insanları listeye koyarsanız istifalar olur”

Bilici Holding’in veliahtı olarak nitelediği Adana milletvekili Bilal Bilici’nin istifasını hatırlatan Öztürk, o dönem partinin kuruluşunda emeği olmayanların, emek veren ve temayülde kazananların önüne koyulup aday yapılmasının sonuçlarının yaşandığını dile getirdi.

Ankara’da da, Şanlıurfalı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın adil olmayan şekilde ikinci sıradan aday yapıldığına da işaret eden Öztürk, “akçeli işlerle insanları listeye koyarsanız istifalar olur” dedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2138689/iyi-parti-eski-ankara-il-baskani-yetkin-ozturkten-hakkimi-helal-etmiyorum-cikisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.