Nilsu Berfin Aktaş kimdir?

Dizi ve sinema oyuncusu olan Nilsu Berfin Aktaş kimdir?
Suat Mutlu
|
16 Mayıs 2024, Perşembe - 11:30
Nilsu Berfin Aktaş kimdir?

Nilsu Berfin Aktaş, 17 Ağustos 1998 tarihinde Ankara'da doğan Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Yetenek Evi Sanat Akademisi'nden mezun olan Aktaş, 2018 yılında yayımlanan Geleceğin Starı adlı yarışmada tanınarak kariyerine sağlam bir adım atmıştır.

Kariyer Hayatı

Nilsu Berfin Aktaş, 2019-2021 yılları arasında Show TV'de yayımlanan ve Ersoy Güler'in yönetmenliğini üstlendiği Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde başrolde yer alarak geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır. 2021 yılında Star TV'de yayımlanan ve Onur Tan'ın yönetmenliğini yaptığı Benim Hayatım adlı dizide de başrol oynamıştır. Son olarak, 2022-2023 yılları arasında Show TV'de yayımlanan Gelsin Hayat Bildiği Gibi adlı dizide başrolde performans sergilemiştir. Bu başarılı kariyeri ona 4 Aralık 2022 tarihinde Altın Kelebek Ödülleri'nde "Yıldızı Parlayanlar" kategorisinde ödül kazandırmıştır.

Kişisel Hayatı

Nilsu Berfin Aktaş, Ankara'da yaşayan iş insanı Serdar Sertçelik ile gizlice evlenmiştir. Ancak, cezaevinde yatan ve daha sonra yurt dışına kaçtığı iddia edilen eşi Serdar Sertçelik’ten boşanacağı doğrulanmış ve çift 14 Temmuz 2023 tarihinde anlaşmalı olarak boşanmıştır. Ayrıca, Nilsu Berfin Aktaş, Türk rapçi Blok3 ismiyle tanınan Hakan Aydın ile bir süredir ilişki yaşamaktaydı. Ancak Aktaş'ın rol aldığı Korkma Ben Yanındayım dizisinde öpüşme sahnesi nedeniyle Aydın, Aktaş'tan ayrılmıştır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2138695/nilsu-berfin-aktas-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.