Üniversiteli motokurye Ata Akman’ın ölümü sonrası anne Zuhal Akman’dan yürek burkan açıklamalar

Balıkesir’de, bir zincir restoranda motokurye olarak çalışan ve bir eve sipariş bıraktıktan sonra önünü kesen E.Ö. (17) tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Ata Emre Akman’ın (20) annesi Zuhal Akman’ın açıklamaları yürek burktu. Morgda evladına sarılıp yattığını söyleyen acılı anne E.Ö.’yü azmettirdiği iddiasıyla babasının da cezalandırılmasını istedi. Zuhal Akman, yasak aşk iddialarını da dile getirdi. İşte detaylar…
DHA
|
16 Mayıs 2024, Perşembe - 14:31
Üniversiteli motokurye Ata Akman’ın ölümü sonrası anne Zuhal Akman’dan yürek burkan açıklamalar

İstanbul'da yaşayan ve 1 yıl önce Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü'nü kazanan 20 yaşındaki Ata Emre Akman, 11 Mayıs’ta Balıkesir’in Karesi ilçesi Karaoğlan Mahallesi Emir Sokak'ta, motosikletle sipariş bıraktığı adresten çıktığı sırada E.Ö.'nün bıçaklı saldırısında hayatını kaybetti.

Üniversite öğrencisi Ata Emre Akman’ın annesi Zuhal Akman’ın anlattıkları ise yürekleri burktu.

"Onun Lizbon'a benim de Paris'e gitme hayalimiz vardı"

Ata Emre Akman'ın saldırıya uğramadan yaklaşık 1 hafta önce işe girdiğini belirten Zuhal Akman, oğlunun kendi kazandığı parayla Anneler Günü’nde sürpriz yapmak istediğini söyledi.

Zuhal Akman, aile olarak maddi sıkıntıları olmadığını, ancak oğlunun küçük yaşlardan bu yana kendi parasını kazanmak istediğini ifade etti.

Anne Akman şunları dile getirdi:


"Ata’nın yanına çıkıp yattım, biraz sarıldık"

Çeşitli üniversitelerde öğretim üyesi olarak da görev yapan Beden Eğitimi Öğretmeni Zuhal Akman, olay günü yaşadığı acıyı da şu sözlerle paylaştı:


"Ev bakacakken mezar yeri baktık"

Ata’nın gelecek yaz eve çıkmak istediğini kaydeden anne Akman, "Biz ev bakacakken mezar yeri baktık” dedi.

 Oğlunun, geçen yıl tek başına yaklaşık 11 ülke dolaştığını belirten Zuhal Akman, Avrupa’da farklı ülkelerde bir şey olmamasına rağmen kendi ülkesinde Balıkesir gibi bir yerde bunu yaşadıklarını kaydetti.

Zuhal Akman, 2004 yılında Balıkesir’de doğan oğlunun Balıkesir’de hayata veda ettiğini belirtti.

"Hayali dünyayı gezmekti"

Ata’nın dünya turu yapmak gibi bir hayali olduğunu ifade eden Akman, "Jazz severdi, çok kitap okurdu, müzik kulağı müthişti. Bir taraftan gitar çalardı. Mantıklı, realist ve romantik bir çocuktu. Hayali, dünyayı gezmekti. Hayvanları çok severdi. Bir köpeğimiz vardı, geçen yıl aramızdan ayrıldı. Şimdi muhtemelen çılgınca oynuyorlardır, çünkü Ata’yı çok seviyordu" dedi.

"Üzerinde kurye olduğunu belirten pizzacı montu var"

Anne Akman olayla ilgili bazı iddialarda da bulundu:


"Katiller evci olarak dışarıya çıkmasın"

Zuhal Akman, E.Ö.’nün babasının da en ağır cezayı alması gerektiğini söyledi.

Hukuka güvendiğinin altını çizen Akman, “Lütfen katiller evci olarak dışarıya çıkmasın. Çünkü onlar sadece kendilerine değil, tüm Türkiye’ye, hatta dünyaya zarar" sözleriyle eleştirisini dile getirdi.

Baba Akman: “Ben sevmeyi Ata’dan öğrendim”

Ata’nın Babası Emekli Subay Erol Akman ise şunları anlattı:

"Annesine hediye almak istiyordu"

Ata’nın liseden arkadaşı Efe Toprak Ateş (20) ise hayallerini şu sözlerle paylaştı:





http://www.ankaramasasi.com/haber/2138726/universiteli-motokurye-ata-akmanin-olumu-sonrasi-anne-zuhal-akmandan-yurek-burkan-aciklamalar
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.