Binlerce polisi etkileyecek

Polis tayinleri ile polis memuru, başpolis memuru, komiser yardımcısı, komiser ve başkomiserlerin yeni çalışma yerleri belli olacak. Polis tayinleri henüz açıklanmadı ancak geçtiğimiz yılın tarihleri göz önüne alındığında Haziran ayının ilk haftası içerisinde açıklanması bekleniyor.
Esra Koçak
|
16 Mayıs 2024, Perşembe - 20:00
Binlerce polisi etkileyecek

Polis tayinleri, görev başındaki memurlar ve aileleri tarafından merakla bekleniyor.  Binlerce polis ve ailesini yakından ilgilendiren tayinler EGM'nin gerçekleştireceği işlemlerin ardından yayımlanacak. Emniyet Genel Müdürlüğü, polis tayin sonuçları için herhangi bir tarih bildiriminde bulunmadı.

Polis tayinleri ne zaman açıklanacak?

Henüz 2024 yılı polis tayinleri tarihi paylaşılmadı ancak tayinler her yıl Mayıs-Haziran döneminde gerçekleştiriliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz yıl 28 bin 62 polisin atama ve yer değiştirme işlemlerini 8 Haziran 2023 tarihinde açıklamıştı.

Ataması yapılan personel POLNET sisteminden kullanıcı adı ve şifresini girerek atama bilgisine ulaşabilecek.

2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf emniyet müdürü ile emniyet amiri rütbelerindeki personelin atama ve yer değiştirme işlemleri ise Yüksek Değerlendirme Kurulu toplantısının tamamlanmasının ardından yapılacak. Yüksek Değerlendirme Kurulunun çalışmaları ise sonraki haftalarda gündeme gelecek.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2138775/binlerce-polisi-etkileyecek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.