Teleferik hattı kaçak çıktı!

Sakarya'nın Sapanca Belediyesi, 31 Mart'taki seçimlerde CHP'ye geçmesinin ardından, geçen yıl hizmete giren 36 kabinli teleferik hattının ruhsatsız olarak işletildiğini ortaya çıkardı. 2018'de yapımına başlanan ve özel bir firma tarafından işletilen teleferik hattı, gerekli izinlerin ve taahhüt edilen hizmetlerin tamamlanmaması nedeniyle belediye tarafından mühürlenerek kullanıma kapatıldı.
Kaynak: DHA
|
21 Mayıs 2024, Salı - 18:47
Teleferik hattı kaçak çıktı!

31 Mart'ta yapılan seçimlerde 25 yıl sonra CHP'ye geçen Sapanca Belediyesi, bir yıldır süren skandal bir olayı gün yüzüne çıkardı. Geçen yıl hizmete giren 36 kabinli teleferik hattının kaçak olarak işletildiği tespit edildi. Belediye, ruhsatsız teleferik hattını mühürledi.

2018 yılında yapımına başlanan ve 2 istasyonlu, 36 kabinli teleferik hattı, özel bir firma tarafından işletiliyordu. 1,5 kilometre boyunca uzanan teleferik hattı, geçen yıl haziran ayında hizmete girdi. Ancak, dün akşam saatlerinde Sapanca Belediyesi tarafından mühürlenerek kullanıma kapatıldı.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Sapanca Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Hasanpaşa Mahallemizde bulunan teleferik işletmesiyle ilgili yaptığımız incelemeler sonucunda, işletmenin iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatına sahip olmadığını tespit ettik. Yapılan sözleşme gereği taahhüt edilen alan ve hizmetlerin tamamlanmaması (otopark ve yeşil alanlar) nedeniyle ruhsatın alınamadığı anlaşılmıştır. Bu sebeple, işletmenin faaliyetlerine geçici süre ile son verilmiş ve teleferik işletmesi mühürlenmiştir" denildi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2139539/teleferik-hatti-kacak-cikti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.