Emekli maaşlarına Kurban Bayramı sürprizi

Kurban Bayramı öncesinde emeklileri sevindiren bir gelişme yaşandı. Emekli maaşları Haziran ayında erkene alınacak ve maaşlara 3 bin TL'lik ikramiye eklenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında yapılan çalışmanın sonucunda alınan karar, milyonlarca emekliyi olumlu yönde etkileyecek ve bayram öncesinde maddi rahatlama sağlayacak.
Afife Kaya
|
22 Mayıs 2024, Çarşamba - 18:57
Emekli maaşlarına Kurban Bayramı sürprizi

Kurban Bayramı yaklaşırken emeklileri sevindirecek bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında yürütülen çalışma sonucunda emekli maaşlarının ödeme tarihi erkene alındı ve maaşlara 3 bin TL'lik ikramiye eklenecek.

Haziran ayında emekli maaşlarının ödeme tarihi normalde 17-26 Haziran arasındaydı. Ancak, Kurban Bayramı'nın 16 Haziran'da başlamasıyla birlikte emekli maaşları ve ikramiyeleri bir hafta önce, Haziran ayının ilk haftalarında ödenecek. Bu gelişme, milyonlarca emeklinin yüzünü güldürdü.

Özellikle düşük maaş alan emekliler için önemli bir destek olan bayram ikramiyesi, bu yıl emekli maaşlarıyla birlikte ödenecek. SGK'nın 16 milyonu aşkın emekli vatandaş için belirlediği ödeme takvimine göre, ikramiyelerin ödeme tarihleri 10-14 Haziran arasında olacak. Bu ödemeler, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensuplarına göre farklı tarihlerde gerçekleştirilecek.

Emekli maaşlarının erkene alınması ve bayram ikramiyesinin eklenmesi, emeklilerin Kurban Bayramı öncesinde maddi olarak rahatlamasını sağlayacak. Bu gelişme, emekliler arasında büyük bir memnuniyetle karşılandı ve Kurban Bayramı'nı daha huzurlu bir şekilde geçirmelerine olanak tanıyacak.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2139749/emekli-maaslarina-kurban-bayrami-surprizi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.