Altındağ Belediyesi Konuk evi yenilendi

Türkiye'nin dört bir yanından tedavi amacıyla Ankara'ya gelen hastaları ve yakınlarını ağırlayan Altındağ Belediyesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevini daha iyi hizmet vermek için yeniledi.
Canan Salman
|
27 Mayıs 2024, Pazartesi - 13:06
Altındağ Belediyesi Konuk evi yenilendi

Tedavi olmak için şehir dışından Ankara'ya gelen hasta ve hasta yakınlarının konaklamak için tercih ettiği Altındağ Belediyesi Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi, yenilendi. Konukevi, tadilat çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden hizmete açıldı. Hacettepe Mahallesi Burgaz Sokak'ta bulunan konukevi, tedavi olmak için Ankara'ya gelen ancak kalacak yeri olmayan hasta ve hasta yakınlarına ücretsiz konaklama imkânı sağlıyor. 

Konukevinde kalan misafirlerin rahat edebilmeleri için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, "Konukevimizde misafirlerimizin ihtiyaçlarını giderebilmeleri için mutfak, dinlenme salonu, mescit, çamaşırhane ve televizyon odası bulunuyor. Konuklarımızın konforlu bir ortamda konaklamalarına büyük önem veriyoruz. Hasta ve hasta yakınlarından maddi hiçbir beklentimiz yok. Tek isteğimiz bir dua…" dedi. 

Iğdır'dan kızının tedavisi için Ankara'ya gelen ve ilk defa Konukevi'nde kalan hasta yakını E.U. verilen hizmetten çok memnun kaldığını belirterek, "Bu sabah kızımın ameliyatı için Iğdır'dan geldik. Otelde kalma imkânımız yok. Altındağ Belediyesi'nin ücretsiz konaklama hizmeti verdiğini hastaneden öğrendim. Hemen başvuru yaptım. Burada her şey dört dörtlük… Özellikle çalışanlar, bizi çok iyi karşıladılar, bize çok sıcak davrandılar. Ankara'da artık sıcak bir yuvamız var. Belediye başkanımıza çok teşekkür ederim, Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.


http://www.ankaramasasi.com/haber/2140431/altindag-belediyesi-konuk-evi-yenilendi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.