Seçil Erzan: İşten atılmaktan korkuyordum

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden yargılanma sürecinde, banka şube müdürü Seçil Erzan'ın ifadeleri dikkat çekiyor. Erzan, işten atılma korkusunun kendisini etkilediğini ve bir şube müdürünün odasından valizlerle para alınıp aşağıya yatırılması durumunda işten çıkarılma riskiyle karşı karşıya kalabileceğini söyledi. Mahkeme, tutuklu sanıklar A.Y ile Seçil Erzan'ın tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 31 Mayıs tarihine erteledi.
Afife Kaya
|
29 Mayıs 2024, Çarşamba - 23:55
Seçil Erzan: İşten atılmaktan korkuyordum

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden yargılanma sürecinde, iddialar ve savunmalar arasında dikkat çeken bir açıklama geldi. Banka şube müdürü Seçil Erzan, duruşmada yaptığı konuşmada, işten atılma korkusunun kendisini etkilediğini dile getirdi.

Erzan'ın ifadelerine göre, bir şube müdürünün odasından valizlerle para alınıp aşağıya yatırılması durumunda, işten çıkarılma riskiyle karşı karşıya kalacağını düşünüyordu. Bu durumun ciddiyetini vurgulayan Erzan, konunun araştırılması gerektiğini belirtti.

Özellikle vurguladığı nokta, bankada "kuvvetler ayrılığı" ilkesinin önemine dikkat çekti. Personel suistimalinin önlenmesi gereken bir konu olduğunu vurgulayan Seçil Erzan, işten atılma korkusunun kendisini etkilediğini belirtti.

Duruşmada tanık olarak dinlenen bankanın gişe görevlisi Ü.N.Y'in ifadeleri de dikkat çekiciydi. Yiğit, Seçil Erzan'ın personelleriyle alakalı bir müdür olmadığını düşündüğünü belirtti ve Erzan'ın sıklıkla dışarıda olduğunu ya da izin aldığını ifade etti.

Bankanın güvenlik görevlilerinden S.T'da Erzan'ın herhangi bir farklılık gözlemediğini dile getirdi ve tartaklama gibi bir durumun olmadığını belirtti.

Ancak duruşma sırasında basın mensubunun avukata yönelik sorusu ve yaşanan gerginlik dikkat çekti. Mahkeme başkanının salondaki düzeni bozulduğu gerekçesiyle izleyicileri dışarı çıkardığı anlar, tartışmalara neden oldu.

Mahkemenin aldığı ara karar doğrultusunda, sanıklar A.Y ile Seçil Erzan'ın tutukluluk halleri devam ederken, diğer tanıkların dinlenmesi için duruşma 31 Mayıs tarihine ertelendi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2140885/secil-erzan-isten-atilmaktan-korkuyordum
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.