Pendik'teki parçalanmış ceset soruşturması: Şüphelinin önce boğup sonra parçalara ayırdığı ortaya çıktı

PENDİK’te 79 yaşındaki Nihat Salih’in 4 ayrı çöp konteynerinde parçalanmış cesedinin bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan Bilal D.’nin evinde bulunan bir balta üzerinde ölen Nihat Salih’in DNA’sı bulundu. Bilal D.’yi önce boğan şüphelinin daha sonra baltayla parçalara ayırıp çöp konteynerlerine attığı tespit edildi.
DHA
|
30 Mayıs 2024, Perşembe - 10:21
 Pendik'teki parçalanmış ceset soruşturması: Şüphelinin önce boğup sonra parçalara ayırdığı ortaya çıktı

İstanbul, Pendik'te önceki gün  bir vatandaş çöp konteynerinde ceset olduğu ihbarında bulundu.

Polis ekipleri, parçalanıp 4 ayrı konteynere atılan cesedin 79 yaşındaki Nihat Salih’e ait olduğunu tespit etti.

Ceset Adli Tıp Kurumu’na götülürken polis bölgedeki kameraları incelemeye aldı. Görüntülerde elindeki beyaz bir kovayı, cesedin baş kısmının bulunduğu çöp konteynerine boşalttığı ve daha sonra kovayı attığı görülen Bilal D.  düzenlenen operasyonla yakalandı.

Bilal D., emniyette “Ben sadece yolda bulduğum çöpü döktüm” diyerek suçlamaları reddetti.

Mahkemede de bu ifadesini tekrar eden şüpheli, kasten adam öldürmek suçlamasıyla tutuklandı.

Balta üzerinde ölen kişinin DNA'sı bulundu

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında şüphelinin evinde  olayda kullanıldığı değerlendirilen bir balta buldu. Balta Adli Tıp Kurumu’na incelenmek üzere gönderildi. İlk incelemede, balta üzerinde öldürülen Nihat Salih’in DNA’sına rastlandı

Balta, şüphelinin cinayeti işlediğini gösteren en önemli delil olarak kayıtlara geçti. Polis soruşturmasında,  şüphelinin önce Nihat Salih’i boğduğu ardından baltayla parçalara ayırarak çöp konteynerlerine attığı değerlendirmesinde bulunuldu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2140923/pendikteki-parcalanmis-ceset-sorusturmasi-suphelinin-once-bogup-sonra-parcalara-ayirdigi-ortaya-cikti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.