Alisson kimdir?

Premier Lig kulübü Liverpool ve Brezilya milli takımında kaleci olarak oynayan Brezilyalı profesyonel futbolcu Alisson kimdir?
Barış Yılmaz
|
30 Mayıs 2024, Perşembe - 13:35
Alisson kimdir?

Alisson Ramsés Becker, yaygın olarak Alisson Becker veya basitçe Alisson olarak bilinen, olağanüstü kalecilik becerileriyle tanınan Brezilyalı bir profesyonel futbolcudur. 2 Ekim 1992'de doğan Alisson, şu anda Premier Lig devi Liverpool'da kaleci olarak oynamakta ve Brezilya milli takımının önemli bir üyesidir.

Erken Kariyer ve Tanınma: Alisson'un futbol serüveni, 2002 yılında on yaşında Internacional'ın akademisine katılmasıyla başladı. Zamanla kadrolarda yükseldi ve 2013 yılında Internacional için profesyonel debutunu yaptı. Internacional'daki döneminde Alisson, her sezon Campeonato Gaúcho şampiyonluğunu kazanarak yeteneğini sergiledi.

Roma'ya Geçiş ve Tanınma: Temmuz 2016'da, Alisson önemli bir adım atarak İtalyan Serie A kulübü Roma'ya transfer oldu. İmparatorluk statüsündeki performansları, 2017-18 sezonu için Serie A'nın En İyi Kalecisi gibi ödüllerle taçlandı. Alisson'un olağanüstü kaleye geçme yetenekleri ve top dağıtımı, Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin dikkatini çekti.

Liverpool'a Gelişi ve Başarıları: Temmuz 2018'de, Alisson tarihi bir transfer gerçekleştirerek Liverpool'a katıldı ve o dönemdeki en pahalı kaleci unvanını elde etti. Liverpool'daki etkisi anında oldu; Premier Lig, FA Cup, EFL Cup, UEFA Şampiyonlar Ligi ve FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nda kulübün başarılarına katkı sağladı. Alisson'un dağıtım yetenekleri ve tek kişilik durumlardaki başarısı, onu küresel anlamda en iyi kalecilerden biri olarak sağlamlaştırdı.

Milli Kariyer: Alisson'un Brezilya milli takımındaki uluslararası kariyeri de parlak oldu. 2015 yılında genç milli takımlardan başlayarak 2018 FIFA Dünya Kupası ve Copa América turnuvalarında Brezilya'yı temsil etti. Alisson, uluslararası sahnede güvenilirliğini ve yeteneklerini göstererek önemli roller üstlendi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2140970/alisson-kimdir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.