Ankara'da korkutan deprem!

AFAD açıkladı. Ankara'da 3.7 büyüklüğünde deprem oldu. Buna göre deprem 14.98 km derinlikte kaydedildi.
Afife Kaya
|
10 Haziran 2024, Pazartesi - 19:44
Ankara'da korkutan deprem!

Ankara'da bugün meydana gelen deprem, AFAD tarafından 3.7 büyüklüğünde olarak duyuruldu. AFAD'ın verilerine göre, deprem Bala ilçesinde, 14.98 km derinlikte gerçekleşti. Saat 19.04'te kaydedilen bu sarsıntının şehirde kısa süreli paniğe yol açtığı belirtildi.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 3.8 olarak açıkladı ve merkez üssünü Gölbaşı olarak belirtti. İki kurumun verileri arasındaki bu ufak fark, depremin etkileri ve hassasiyetle takip edilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Ankara'da yaşayan vatandaşlar, depremin ardından olumsuz bir etki bildirmedi. Yetkililer, herhangi bir can veya mal kaybının yaşanmadığını aktardılar. Ancak, depremin şehirdeki yapılar üzerindeki etkileriyle ilgili incelemeler sürüyor.

Depremin bölge halkına hatırlattığı gibi, deprem anında alınması gereken önlemler konusunda da dikkatli olunması önem arz ediyor. Deprem riski taşıyan bölgelerde yaşayan vatandaşlar, AFAD'ın ve diğer ilgili kuruluşların yayınladığı bilgilendirme ve rehberlerden faydalanarak gerekli tedbirleri almalılar.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2142720/ankarada-korkutan-deprem
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.