Piiz grubu üyesine saldırıda karar açıklandı

Ankara'da Piiz grubu davulcusu Mehmet Dudarık ve arkadaşını darp eden Bilge Kaan Korkmaz hakkında mahkeme kararını açıkladı.
Onur Çetinkaya
|
11 Haziran 2024, Salı - 12:47
Piiz grubu üyesine saldırıda karar açıklandı

Olay, 14 Aralık 2022 tarihinde Ankara'nın Çankaya ilçesinde yaşandı. 

İddiaya göre, konser sonrası arkadaşlarıyla eğlenen  Piiz grubu davulcusu Mehmet Dudarık yanlışlıkla sanık Bilge Kaan Korkmaz'ın kız arkadaşının ayağına bastı.

İkili arasındaki tartışma mekan dışına taştı ve Korkmaz, Dudarık'a saldırdı. Başına aldığı yumruk darbesiyle düşen Dudarık, yerde de defalarca yumruklandı. Ağır yaralanan Mehmet Dudarık, hastaneye kaldırıldı.

Tahliye talebi reddedildi 

Ara karara yönelik mütalaa sunan savcı, sanık Bilge Kaan Korkmaz'ın adli kontrol şartıyla tahliye edilmesini istedi. Kaan ifadesinde, "Kendimi korumak için yumruk attım" dedi. 

Beyanların ardından ara kararı açıklayan mahkeme hakimi, tahliye taleplerini reddederek sanık Korkmaz'ın tutukluluk halinin devamına hükmetti. 

4 yıl 3 ay ceza 

Ankara 65. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada Piiz grubu davulcusu Mehmet Dudarık ile Oğuzhan Oğuz ve sanık Bilge Kaan Korkmaz hazır bulundu.

Sanık, müşteki ve avukat beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme, Korkmaz'ın, Dudarık ve Oğuz'a karşı eylemini "kasten yaralama" suçundan değerlendirerek toplamda 4 yıl 3 ay 22 gün hapis cezası verdi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2142820/piiz-grubu-uyesine-saldirida-karar-aciklandi
Etiketler: piiz grubu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.