Başkentliler Uyarıları Dikkate Aldı, Camiler Boş Kaldı

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
20 Mart 2020 12:41
Başkentliler Uyarıları Dikkate Aldı, Camiler Boş Kaldı
HM
Haber Merkezi Editör

Korona virüsü tedbirleri kapsamında cami ve mescitlerde cemaat ile namaz kılınmasının yasaklanmasının ardından Ankara’nın en büyük camilerinden Kocatepe Camii'nde sessizlik hâkimdi.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Korona virüsü salgınının Türkiye'ye de sıçramasıyla ülke genelinde tedbirler alındı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da geçtiğimiz günlerde korona virüsü önlemleri kapsamında cami ve mescitlerde cemaat ile namaz kılınmasına ara verildiğini duyurmuştu.

Ankara'nın en büyük camilerinden Kocatepe Camii her cuma dolup taşarken, bugün sessizlik hâkimdi. Cuma namazı için camiye giden kimi vatandaşların ibadethanenin kapalı olduğunu görmesi üzerine öğle namazını avluda kıldığı görüldü.

Namaz için camiye gelen vatandaşlardan İsmail Kaynak, "İnsan sağlığı açısından çok çok iyi; ilk olarak kendimize yönelik tedbir almamız lazım. Sağ olsun Sağlık Bakanımız halkımızı televizyonda sürekli uyarıyor. Çok çok memnunum, alınan tedbirlere riayet ediyorum ve halkımızın da kurallara uymasını isterim" diye konuştu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.