Yavaş'tan "sosyal medya" uyarısı

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
02 Haziran 2020 16:07
Yavaş'tan ''sosyal medya'' uyarısı
HM
Haber Merkezi Editör

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin tüm birimlerine bir “Sosyal Medya Genelgesi” gönderdi. Genelgeyle personel, “Tarafsızlık algısına zarar verecek” sosyal medya paylaşımı yapılmaması konusunda uyarıldı. Genelgeye göre bu ilkeye uymayanlar hakkında işlem yapılacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Sosyal Medya Genelgesi” yayımladı. Belediye personelinden, tarafsızlık algısına zarar verecek sosyal medya paylaşımlarında bulunulmamasını isteyen Yavaş, “Gereksiz siyasi ve benzeri tartışmalara dahil olunmamalı, gerçek ve tüzel kişi ve kurumları hedef alan mesajlar yayınlamaktan kaçınılmalıdır” dedi.

Aykırı hareket edene ceza
Tüm belediye birimleri, bağlı şirketler ile ASKİ ve EGO Genel Müdürlüğü’ne gönderilen genelgede, “Bütün personelimiz görevlerini yürütürken tarafsızlık ilkesine riayet ederek, tarafsızlık algısına zarar getirecek her türlü tutum ve davranıştan kaçınmalıdır. Sosyal medya kullananlar görev ve unvanlarını kullanarak veya isimleriyle siyasi ve benzeri mesajlar vermeyecek, gerçek ve tüzel kişi ve kurumları hedef alan mesajlar yayınlamayacaklar ve karşılıklı gereksiz siyasi tartışmalara girmeyeceklerdir. Paylaşımlarda ve kullanılan görsellerde bir siyasi partiye mensubiyeti açıkça işaret eden ifade, sembol, amblem, simge ve benzerlerinin doğrudan kullanılmasından ve belediye başkanı ve diğer üst düzey yöneticilere karşı övücü ifadelerden kaçınacaklardır. Bu hususlara aykırı hareket eden personel hakkında gerekli idari ve cezai işlemler yetkili amirleri tarafından yerine getirilecektir.” ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.