Başkent polisinden sahte içki vurgunu!

Ankara merkezli 5 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda, çok sayıda sahte içki ele geçirilirken 17 şüpheli gözaltına alındı.
Büşra Bayrak
|
03 Ekim 2020, Cumartesi - 11:33
Başkent polisinden sahte içki vurgunu!

Edinilen bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte kapak ve TAPDK bandrolü yapıştırarak toplu olarak alkollü içki satışı yapan Altındağ ve Çankaya ilçelerindeki bazı eğlence mekanlarına yönelik çalışma başlattı.

17 şüpheli gözaltına alındı

Bu kapsamda ekipler Ankara, Kırıkkale, Sakarya, Şanlıurfa ve Konya illerinde, eş zamanlı olarak 22 şüpheliye yönelik operasyonlarda, E.Y, M.K, S.E, S.K, V.U, Y.A, Y.S. ile bu şahıslarla irtibatlı olan H.T, C.Ç, S.G, A.D, B.Ç, A.A, C.G, E.P, V.D. ve B.B'yi gözaltına aldı.

Çok sayıda ürün ele geçirildi

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, 6 bin 800 sahte alkollü içki, sahte içki yapımında kullanılan 2 kazan ve 6 bin 956 ürün ile 149 sahte TAPDK bandrolü ele geçirdi.

Şüpheliler hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ile Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun'a muhalefet suçlarından yasal işlem yapıldı.

Ekipler, haklarında gözaltı kararı bulunan diğer şüphelileri yakalamak için arama çalışması başlattı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/217792/baskent-polisinden-sahte-icki-vurgunu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.