İstanbul'a peş peşe yağış uyarısı

Meteorolojinin turuncu uyarısının ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da, İstanbullulara yarın beklenen yağış konusunda uyardı.
aa:text:20201007:22621710
|
07 Ekim 2020, Çarşamba - 17:53
İstanbul'a peş peşe yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için turuncu kodlu uyarıda bulunurken, il genelinde perşembe günü sabah saatlerinde sağanak yağışların kuvvetli, yerel olarak çok kuvvetli (40-75 kilogram/ metrekare) olması beklendiğini açıkladı.

"Yağışların kuvvetli olması bekleniyor"

Meteorolojinin uyarısının ardından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medyadan açıklama yaparken, vatandaşları tedbirli olma konusunda uyardı.

Vali Yerlikaya, yağışların kuvvetli olmasının beklendiği belirtirken "Perşembe sabah saatlerinden itibaren ilimiz genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Kıymetli İstanbullular, lütfen tedbiri elden bırakmayalım." ifadelerini kullandı.

Valilikten yazılı açıklama

İstanbul Valiliği'nin internet sitesinde "İstanbul’da Kuvvetli Yağış Bekleniyor" başlığıyla paylaşılan bültende ise şu bilgilere yer verildi:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre, İstanbul'da yarın sabah 06.00'dan itibaren il genelinde görülecek sağanak yağışların kuvvetli (21-50 Kg/m2), yerel olarak çok kuvvetli (40-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

İstanbul'da tahmin edilen hava sıcaklıkları yarın gök gürültülü sağanak yağışlı en düşük 23, en yüksek 24 derece, Cuma günü gök gürültülü sağanak yağışlı en düşük 18, en yüksek 20 derece, Cumartesi günü sağanak yağışlı en düşük 18, en yüksek 20 derece ve Pazar günü ise parçalı bulutlu en düşük 17, en yüksek 22 derece olması tahmin ediliyor.

Yağışlarda oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi."

http://www.ankaramasasi.com/haber/230689/istanbula-pes-pese-yagis-uyarisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.