Sosyal medyadaki zehir tacirlerine operasyon

Emniyet Genel Müdürlüğü(EGM), NARKONET-6 Operasyonu kapsamında 27 ilde uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını sosyal medya üzerinden özendiren 59 şüpheliyi yakalandı.
Büşra Bayrak
|
08 Ekim 2020, Perşembe - 10:11
Sosyal medyadaki zehir tacirlerine operasyon
Polis zehir tacirlerine göz açtırmıyor.

Uyuşturucu madde satıcılarının son dönemde interneti mesken tutması emniyeti de harekete geçirdi.

Polis, sosyal medyayı adeta göz hapsine aldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile ortak olarak NARKONET-6 Operasyonu gerçekleştirildi.


27 ilde 83 zanlıya yönelik NARKONET-6 operasyonu

Bu çerçevede, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını sosyal medya aracılığıyla özendiren 83 zanlıya yönelik 27 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

EGM'den yapılan açıklamaya göre, 160 ekip, 396 personel ve 18 narkotik dedektör köpeğinin katıldığı operasyonlarda, 59 şüpheli gözaltına alırken, 24'ünü yakalama çalışmasının sürdüğü kaydedildi.

6 operasyonda 534 şüpheliye yasal işlem yapıldı

Zanlıların ikametlerinde yapılan aramalarda, 2 gram esrar, 8 gram kenevir tohumu, 0,5 gram sentetik kannabinoid (Bonzai), 4 grinder (öğütücü) ele geçirildi.

Narkotik Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımının sosyal medya aracılığıyla özendirilmesinin önüne geçilebilmesi, işlenen suçların tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılabilmesi ve failleri hakkında yasal işlem yapılabilmesi amacıyla 2017'den bugüne kadar gerçekleştirilen 6 ayrı NARKONET operasyonu ile toplam 534 şüpheliye yasal işlem yapıldı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/231513/sosyal-medyadaki-zehir-tacirlerine-operasyon
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.