Süleyman Soylu: Fabrikalarına el koyacağız

Ankara Masası
|
23 Mart 2020, Pazartesi - 10:24
Süleyman Soylu: Fabrikalarına el koyacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Maske stokları yapan firmalar 12 saat içinde depolarında yaptıkları stokları piyasaya sürmezlerse işlem başlatacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maske satan fabrikaların, mallarını halktan sakladığını ve yurt dışına satma planlarını öğrendiklerinin altını çizerek, eş zamanlı olarak yapılan baskınlarda maske stokları yapan firmaları tespit ettiklerini açıkladı.

Bakan Soylu yaptığı açıklama, "İki gündür, Türkiye bilmiyor, biz bir şeyle uğraşıyoruz. Maske üreticilerinin bir bölümü, hepsini söyleyemem. Almışlar, depolarında maskeleri tutuyorlar. Sağlık Bakanımız iki gece önce beni aradı. Bütün emniyet ekiplerimizle bir araya geldik. Dün sabah saat 08.00 itibarıyla Türkiye'deki bütün üreticilere eş zamanlı baskın yaptık. Onlara bir tek şey söyledik. Akşam 20.00 itibarıyla Sağlık Bakanlığımızla sözleşme yapmaları için onları tekrar uyardık. Aksi takdirde elimizde başka yetkiler de var, bu yetkileri kullanmaktan da hiçbir zaman imtina etmeyiz. Parasıyla alacağız, hem de iyi parayla alacağız, Sağlık Bakanlığı alacak" dedi.

10 - 12 SAAT DAHA SÜRELERİ VAR

Gereğini yapmaktan çekinmeyeceklerini belirten Bakan Soylu, "Allah şahit, 10-12 saat daha süreleri var, yarın fabrikalarına el koyarız. Hiç bundan da çekinmeyiz ve böyle bir yetkimiz var” ifadelerini kullandı.

http://www.ankaramasasi.com/haber/2324/suleyman-soylu-fabrikalarina-el-koyacagiz
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.