Ölen adamı aylığını çekebilmek için bankaya götürdü

Brezilya'da bir kadın, 12 saat önce ölen yaşlı adamı emekli aylığını çekebilmek için tekerlekli sandalyeyle bankaya götürdü.
Büşra Bayrak
|
18 Ekim 2020, Pazar - 06:44
Ölen adamı aylığını çekebilmek için bankaya götürdü

Brezilya'da yayın yapan Globo'nun polis raporuna dayandırdığı habere göre, olay ekim ayının başında Sao Paulo eyaletine bağlı Campinas şehrinde meydana geldi.

Bir kadın, 12 saat önce hayatını kaybeden 92 yaşındaki kişiyi tekerlekli sandalyeyle bankaya götürerek emekli aylığını çekmeye çalıştı.

Ölen adamı tekerlekli sandalyeyle bankaya götürdü

Kimliği açıklanmayan kadın, ölen yaşlıyı bankaya götürmeden önce görevlileri arayıp hayatta olmayan eşi gibi davranarak banka kartının şifresini yenilemek istedi.

Banka yetkililerinin, yeniden şifre oluşturulabilmesi için kart sahibinin gelmesi gerektiğini söylemesi üzerine kadın, ölmüş olan adamı tekerlekli sandalyeyle bankaya götürdü.

Banka çalışanlarının şüphelenmesi olayı ortaya çıkardı

Tekerlekli sandalyedeki adamın hareketsizliğinin banka çalışanlarının dikkatini çekmesi ve kadının "Kendini iyi hissetmiyor." şeklinde cevap vermesi üzerine çalışanlar, durumu sağlık ekiplerine bildirdi ve adamın daha önce hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Sao Paulo Adli Polis Departmanı Müdürü Jose Henrique Ventura, otopsinin, yaşlı adamın bankaya götürülmesinden yaklaşık 12 saat önce öldüğünü doğruladığını söyledi.

Kadının, ölen adamla uzun süredir ilişkisinin olduğunu ve banka hesaplarını kontrol ettiğini öne sürmesine rağmen hesaplarında işlem yapabilmek için gerekli resmi belgelere sahip olmadığı belirtildi.


https://www.ankaramasasi.com/haber/264225/olen-adami-ayligini-cekebilmek-icin-bankaya-goturdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.