Ümit Özdağ'ın partiden ihracını istediler

İYİ Parti İstanbul ilçe başkanları, İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu iddia eden Ümit Özdağ'ın partiden ihracı için imza topladı.
Ankara Masası
|
20 Ekim 2020, Salı - 08:17
Ümit Özdağ'ın partiden ihracını istediler
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın katıldığı bir programda İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ üyesi olmakla suçlaması gündemdeki yerini koruyor. Söz konusu çıkış ardından İstanbul ilçe teşkilatlarının takınacağı tavır belli oldu.İlçe başkanları imza topladı

İl Başkanı Buğra Kavuncu başkanlığında toplanan İYİ Parti İstanbul ilçe başkanları, Ümit Özdağ'ın partiden ihracı ve disipline sevkine yönelik imza verdi. İlçe başkanlarının imzaladığı disiplin ve ihraç dilekçesi Genel Merkez'e gönderildi. Dilekçede şu ifadeler yer aldı:

"Kavuncu'ya olan inancımız tam"

İYİ Parti Genel Merkezi'ne; Aşağıda imzası bulunan biz İYİ Parti İstanbul İlçe Başkanları olarak;19.10.2020 tarihinde CnnTürk Tarafsız Bölge Programına konuk olan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın gerçek dışı beyan ve iftiralarını şiddetle kınıyoruz. Kuruluşundan bugüne kadar üyelerimizle birlikte büyük bir emek ve özveri ile bugünlere getirdiğimiz partimizin, İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu üzerinden asılsız söylem ve iftira kampanyası ile yıpratılmasına artık daha fazla müsaade etmemizin imkanı kalmamıştır. Bu bağlamda bizlerin İl Başkanımız Sayın Satuk Buğra Kavuncu'ya olan inancı güveni ve desteği tamdır. Her şartta yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız. Aziz milletimizin umudu ve iktidarın tek gerçek alternatifi olan İyi Parti'nin, organize bir şekilde yıpratılması ve İl Başkanımız Sayın Buğra Kavuncu'nun itibar suikastine uğramasının engellenmesi için, adı geçen şahıs hakkında parti tüzüğümüz gereği disiplin hükümlerinin ivedilikle işletilerek partiden ihraç edilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz."
http://www.ankaramasasi.com/haber/272924/umit-ozdagin-partiden-ihracini-istediler
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.