Altındağlı öğrencilere müjde!

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
16 Haziran 2020 17:32
GÜNCELLEME
05 Ağustos 2020 11:20
Altındağlı öğrencilere müjde!
HM
Haber Merkezi Editör

Altındağ Belediyesi, yaklaşan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi, Altındağ'daki kütüphanelerin saat 22:00'ye kadar açık kalacağını duyurdu.

Altındağ Belediyesi, LGS ve YKS’ye girecek olan Altındağlı öğrencilerin sınavlara sayılı günler kala daha rahat ders çalışabilmeleri için,  Ali Ersoy ve Karapürçek mahalle kütüphanelerinin gece saat 22:00'ye kadar açık olacağını duyurdu.  

Altındağlı gençlerin daha rahat ve verimli ders çalışmaları için böyle bir karar aldıklarını söyleyen Belediye Başkanı Asım Balcı, "Sınava girecek Altındağlı gençlerin zamanı daha iyi değerlendirmeleri ve son tekrarları yapmaları gerek. Gençlerimiz yeter ki çalışsın, başarsın. Biz kendilerine her türlü desteği vermeye hazırız. Onlardan gelen talepler bizim önceliklerimiz arasında... Umarım gençlerimiz sınavlardan başarılı sonuçlar elde eder. Allah tüm öğrencilerimize zihin açıklığı versin” ifadelerini kullandı.

“Kütüphaneye gidecek öğrenciler randevu almayı unutmasın” 

Koronavirüsle mücadele için alınan tedbirlerin kütüphanelerde de geçerli olduğunu hatırlatan Başkan Balcı "Koronavirüs tehlikesi tamamen bitmiş değil... Kontrollü sosyal hayata geçiş yaptık. Yeni hayatımızda daima kontrollü olacak ve tedbirleri elden bırakmayacağız. Maske takmaya devam edecek, el hijyenimize ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edeceğiz. Tüm bu tedbirler tüm tesislerimizde olduğu gibi, kütüphanelerimizde de titizlikle uygulanıyor. Ayrıca kütüphaneye gelecek olan gençler, randevu almayı da unutmasın." dedi.

Yeni kütüphaneler yapılacak

Ayrıca Başkan Balcı konuşmasında kütüphanelerin mahalleler için çok önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek, öğrenciler için hem ders çalışacakları hem de rahat rahat kitap okuyup araştırma yapabilecekleri yeni kütüphaneler yapılacağının müjdesini de verdi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.