Filmi çekilse rekor kırar!

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
17 Haziran 2020 18:24
Filmi çekilse rekor kırar!
HM
Haber Merkezi Editör

Jandarmanın Antalya'da aydınlattığı cinayetin arkasından film senaryolarını aratmayacak bir hikaye çıktı.

Olay Antalya'nın Mahavgat ilçesinde 18 yıl önce gerçekleşen bir cinayetle başladı. Manavgat'ın Örenşehir Mahallesi'nde 7 Ocak 2002'de bekçi Mehmet Ali Arslan öldürüldü. Cesedi ise sahile gömüldü.

O dönem yakalanan ve mahkemece cezalandırılan şüpheli, cezası Yargıtay tarafından bozulmasının ardından beraat etti.

Manavgat'ın Örenşehir Mahallesi'nde 7 Ocak 2002'de bekçi Mehmet Ali Arslan öldürüldü. Cesedi ise sahile gömüldü. O dönem yakalanan ve mahkemece cezalandırılan şüpheli, cezası Yargıtay tarafından bozulmasının ardından beraat etti.

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı'nın Mehmet Ali Arslan cinayetiyle ilgili bir süredir yürüttüğü çalışmalar kapsamında, JASAT tarafından da özel ekip oluşturuldu. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinasyonunda olayla ilgili dosyada o dönemki tanık ifadeleri, suç delilleri ve olay yerinde yeniden çalışma yapıldı.

Cinayetin olduğu bölge ve civar köylerde, yeniden yapılan araştırma ve vatandaşlarla yapılan görüşmelerin ardından JASAT ekibi, yakın bir mahallede yaşayan A.Ü.'nün şüpheli olduğunu değerlendirdi.

Hiçbir kamu kurumuna gitmemiş

Şüpheli A.Ü.'nün yapılan araştırmasında, 2002 yılından bu yana kimliğini hiç değiştirmediği ve hiçbir kamu kuruluşunda işlem yaptırmadığı saptandı. Şüphelinin sosyo-ekonomik durumunu da araştıran JASAT ekipleri, A.Ü.'nün davranışlarıyla olay tarihinden bu yana kendisini sakladığını belirledi.

A.Ü.'yü günlerce takip eden jandarma ekipleri, şüphelinin alkol bağımlısı olduğunu, uyku problemi yaşadığını ve gece yarısında uyanarak alkol aldığını tespit etti.

Kırık cam parçası ele verdi

Jandarma tarafından 15 Haziran günü gözaltına alınan A.Ü.'nün parmak izi, olay tarihinde cinayetin işlendiği yerde bulunan ve delil olarak saklanan kırık bir cam parçasında bulunan parmak iziyle eşleşti. A.Ü., uzman ekip tarafından alınan ifadesinde, cinayeti işlediğini itiraf etti.

A.Ü., bu olaydan kimseye bahsetmediği gibi hiç evlenmediğini, 'yakalanma' korkusuyla hiçbir kamu kurumunda işlem yaptırmadığını da anlattı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.