Fatih Terim'den hakem Alper Ulusoy'a tepki

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
22 Haziran 2020 12:29
Fatih Terim'den hakem Alper Ulusoy'a tepki
HM
Haber Merkezi Editör

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Gaziantep FK karşılaşmasında hakemin verdiği 6 saniye kararına tepki gösterdi. Terim, maç sonu yaptığı açıklamada "Kalecimiz topu elinde tutuğu için düdük çalındı. Bu saniye kuralı en son kaç yıl evvel çalındı bilmiyorum." dedi.

Galatasaray, Süper Lig'in 28. haftasında Gaziantep FK ile karşılaştı. Sarı - kırmızılar rakibi ile 3-3 berabare kalarak şampiyonluk yolunada ağır bir yara aldı. Karşılaşma ardından değerlendirmelerde bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, hakem Alper Ulusoy'un kararlarına sert çıktı.

Gazientep FK'nın üçüncü golü öncesi 6 saniye kuralı nedeniyle verilen endirekt serbest vuruşu kararına ateş püsküren Terim, "Oyuncular emek veriyor, hepimiz emek veriyoruz ama maalesef iyi şeylerle karşılaşmıyoruz. Futbolun bir dengesi var, bu ayarla oynadığınız zaman işin ucunu kaçırırsınız. 2 haftadır öyle şeyler yaşıyoruz ki… Kalecimiz topu elinde tutuğu için düdük çalındı. Bu saniye kuralı en son kaç yıl evvel çalındı bilmiyorum. En çok bağıran haklı duruma geliyor. Galatasaray kaybeder, kaybederken de tebrik eder. Şampiyonluklar, başarılar gelir gider, bunlar hiç önemli değil. Bu kural en son 20 yıl önce mi ne zaman çalındı bilmiyorum. 2 haftadır bize gereğini yaptılar! Hani düdük astıranlar nerede? Ben başkalarının saha kenarlarında yaptığını yapsam 100 maç ceza yerim. O fırsatı vermek istemiyorum." dedi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.