Düğün salonları 1 Temmuz'da açılıyor

Ankara Masası
|
24 Haziran 2020, Çarşamba - 14:21
Düğün salonları 1 Temmuz'da açılıyor

İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere gönderilen "Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler" genelgesine göre, düğün salonları 1 Temmuz'da açılabilecek.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler" başlıklı bir genelge gönderdi. Buna göre koronavirüs tehlikesi nedeniyle bir süredir kapalı olan düğün salonları 1 Temmuz itibariyle yeniden hizmet verecek. Söz konusu genelgede ayrıca düğün salonlarında alınması gereken tedbirlere de değinildi. Normalleşme sürecindeki önlemler şu şekilde sıralandı:

Düğün salonlarında misafirlerin oturma düzeni, masalar arası mesafe en az 1,5 metre ve sandalyeler arası 60 santimetre olacak şekilde düzenlenecek. Düğün mekanlarının girişlerinde, ortak kullanım alanlarında ve masalarda el antiseptiği veya dezenfektan bulundurulacak ve maske takılacak. Köy ya da sokak düğünlerinde yemek verilmesi durumunda tek kullanımlık malzemeler tercih edilecek. Düğün mekanlarında gelin ve damat hariç halay çekilemeyecek, dans edilemeyecek, gösteri yapılamayacak. Düğünlerde karşılama, uğurlama ve takı merasimi sırasında tokalaşılmayacak, toplu fotoğraf çekimi yapılmayacak, takılar toplama kutusuna konulacak.

http://www.ankaramasasi.com/haber/33397/dugun-salonlari-1-temmuzda-aciliyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.