Akşener'den sosyal medya açıklaması

Ankara Masası
|
08 Temmuz 2020, Çarşamba - 11:18
Akşener'den sosyal medya açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya düzenlemesine karşı olmadıklarını ancak bunun yasaklarla gerçekleştirilmemesi gerektiğini belirtti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında milletvekillerine seslendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama ile gündeme gelen sosyal medya düzenlemesine değinen Akşener, söz konusu adıma karşı olmadıklarını ifade etti. Bu yöndeki yasaklara ise karşı çıkan Akşener, "Gerekli yasaları çıkaralım. Caydırıcı önlemleri alalım ama ilk adımı şöyle atalım. Sosyal medya üzerinden insanların ailelerine namuslarına her türlü hakareti yapan AKP’nin trolleri için gereğini yapalım. Yani işe samimiyetle başlayalım." dedi.

Akşener'in konuşmasından satırbaşları şöyle:

"FIRSAT BU FIRSAT DİYORLAR"

Hep bir gizli ajandaları var, olayları bahane edip “Fırsat bu fırsat” diyorlar. Barolardan rahatsızlar. Kafaya koymuşlar, baroları ayrıştıracak bir yasa getiriyorlar. Ankara Barosu’nun haddi aşan açıklamalarını fırsat bildiler.Kadınlara gıcıklar. Kafaya koymuşlar. Kırk yılda bir iyi bir iş yaptıkları İstanbul Sözleşmesi’nden çekileceklermiş. Nedeni bir LGBTİ yürüyüşü.

"EZEREK SUSTURMAYA ÇALIŞIYORLAR"

Gençleri sosyal medyada kontrol edemiyorlar. Yasaklayacaklarmış. Kendilerine yapılan alçakça bir saldırıyı gündeme getirip algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar. Twitter ne yaptı kendilerine ait trol hesapları kapattı. Kendi hesaplarının engellenmesine kızdılar. Bir hafta önce sosyal medyayı öve öve bitiremeyen Sayın Erdoğan, bir hafta sonra “kapatacağız” der miydi? Bu farklı düşünceleri ezerek susturma çabasıdır. Her gün birileri hakarete, iftiraya uğruyor.

"KÜÇÜK ORTAK ÖFKE KRİZİ GEÇİRİYOR"

Küçük ortak her gün öfke krizi geçiriyor. Minik ortak her gün birini hedef gösteriyor. Masum gazeteciler cezaevine konuluyor ama masum kadınlara tecavüz göndermesi yapanlar serbest kalabiliyor. Ama Sayın Erdoğan’a sorarsanız; suçlu Netflix, YouTube, Twitter. Ahmakça tedbirlerle sonuç alamazsın Sayın Erdoğan. Onca kadının yaşadıklarının hakkı senden kalır. Bu zihniyet tek adam rejimlerinin genel tanımını. Dislike yaptılar diye yasak getirmek hep aynı zihniyetin ürünüdür.

http://www.ankaramasasi.com/haber/40507/aksenerden-sosyal-medya-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.