Mamak'ta parklar güzel günler için hazırlanıyor

Durali Alıç Mahallesi'nde bulunan Şehit Ercan Uygun Parkı'nı yenileyen Mamak Belediyesi, çok yakın zamanda parkı yeni yüzüyle hizmete açacak.
Zeliha Demirci
|
06 Ocak 2021, Çarşamba - 18:47
Mamak'ta parklar güzel günler için hazırlanıyor

Mamak Belediyesi, yeni yaptığı parkların yanı sıra eskimiş parkları revize ederek nitelikli hale getiriyor. Son olarak Şehit Ercan Uygun Parkı'nı yenileyen belediye, yakın zamanda yeni yüzüyle parkı vatandaşlarla buluşturacak.

Toplam 6 bin metrekarelik alanda hizmet veren parka 150 adet ağaç dikildi, 660 adet çalı dikimi gerçekleştirildi. Park girişleri yenilenen parkın, sert zeminleri yenilenerek, koşu yolu da büyütüldü. Yeni kamelyalar konulan parkın, çocuk oyun alanı ile birlikte bankları da elden geçirildi.

Yeni parkların yapımının yanı sıra eski parkların revizesine de önem verdiklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, "İlçemizde bulunan büyük çaplı dediğimiz bütün parkların bazısında ciddi tadilatlar, bazılarında da küçük dokunuşlar yaparak revize ediyoruz. Vatandaşımızın sıkıntılı günler sonrasında bahar ve yaz aylarında nefes alacağı, stresini atabileceği, rahatlayacağı yerler haline getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Geleceğimizin en büyük yatırımı olan çocuklarımızın sağlıklı bir dünyada yaşaması ve bilinçlendirilmesini hedefleyerek titiz bir çalışma yürütüyoruz." dedi.

Köse, Mamak'ın çeşitli bölgelerinde bulunan parkların yenilenmesi, bakım ve ilaçlama çalışmalarının yapıldığını kaydederek, bu ve benzeri çalışmaların bundan sonrada belli aralıklarla devam edeceğini söyledi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/497780/mamakta-parklar-guzel-gunler-icin-hazirlaniyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.