Sokağa çıkana 500 kez "özür dilerim" yazma cezası

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
14 Nisan 2020 11:19
Sokağa çıkana 500 kez ''özür dilerim'' yazma cezası
HM
Haber Merkezi Editör

Hindistan'da sokağa çıkma yasağına rağmen yürüyüş yapan 700 turiste, polis tarafından 500 kez "Karantina kurallarına uymadım, özür dilerim" yazma cezası verildi.

Çin'de ortaya çıkarak dünya çapında 1 milyondan fazla kişiye bulaşan Koronavirüsü nedeniyle ülkelerde salgının yayılmasının önlenmesi için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. 

  Hindistan'da Mart ayının sonuna doğru ilan edilen sokağa çıkma yasağı kapsamında vatandaşların sadece temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaları için dışarı çıkmalarına izin veriliyor.

Ülkeye İsrail, Meksika, Avustralya ve Avusturya'dan gelen yaklaşık 700 turist, sokağa çıkma yasağına rağmen Rishikesh kentinde yürüyüş yaparken polis kontrolüne takıldı. Yasağa uymayan turistlere Hint polisi tarafından 500 kez "Karantina kurallarına uymadım, özür dilerim" yazma cezası verildi. Yerel polis memuru Vinod Sharma, söz konusu ceza ile turistlere ders vermek istediklerini belirtti.

  Hint polisi salgının yayılmasını önlemek için Koronavirüsü şeklinde kask giyerek halkı evde kalmaya teşvik etmek için alışılmadık yöntemlerle de gündeme gelmişti.

  Ülke genelinde 9 bin 240 Covid-19 vakasını bulunan Hindistan'da virüs nedeniyle 331 can kaybı yaşandı.

  Öte yandan Koronavirüsü salgınıyla mücadele eden Hindistan'da 14 Nisan'da sona ermesi beklenen sokağa çıkma yasağı iki hafta daha uzatılmıştı.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.