Akşener'den Bahçeli'ye yanıt

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik "Evine dön" çağrısı için "Milletin sesini duymak yerine siyasi magazinle meşgul olmasını hoş bulmadığımı ifade etmek isterim" değerlendirmesinde bulundu.
Ankara Masası
|
05 Ağustos 2020, Çarşamba - 14:43
Akşener'den Bahçeli'ye yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Evine dön" çağrısı ardından gözlerin çevrildiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den ilk açıklama geldi.

Nevşehir'de bir takım ziyaretler gerçekleştiren Meral Akşener, söz konusu çağrıyla ilgili soruya "Milletin sesini duymak yerine siyasi magazinle meşgul olmasını hoş bulmadığımı ifade etmek isterim" cevabını verdi. Akşener şu şekilde konuştu:  “Ben de şimdi sizlerin aracılığıyla Sayın Erdoğan’a bir çağrıda bulunmak istiyorum. Ortağıyla ilgilensin. Ne zaman Sayın Erdoğan’ın ilgisi azalıyor, Sayın Bahçeli başta ben olmak üzere partime sardırıyor. Biz bundan bıktık. Lütfen ortağıyla ilgilensin. Ama diğer taraftan, siyasi magazin konularında konuşmayı ve siyasetçilerin ita amiri pozisyonunda parmak sallamayı siyasi nezaketle hiç uygun görmediğimi bağdaştırmadığımı söylemek isterim. Sayın Bahçeli’nin en önemli özelliği kendisinin altını ısrarla çizdiği nezaketidir. Ama Türkiye’nin özellikle ekonomi noktasında problemleri olduğu bir dönemde üzerine salgın yaşamış olduğu bir dönemde esnafımızın, işçimizin, işsiz gencimizin, tarımımızın pek çok sorunu varken milletinin sesini duymak yerine o sese bir cevap vermek yerine siyasi magazinle meşgul olmasını da hiç hoş bulmadığımı ifade etmek istiyorum. Ama bir kez daha söylüyorum. Sayın Erdoğan lütfen ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın. Yeterli ilgiyi gösterin lütfen bizim derdimiz millettir”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Akşener'in Ayasofya'da namaz kılmasına değinen Bahçeli şu ifadeleri kullanmıştı: İYİ Parti Genel Başkanı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’i geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek iki rekât Tahiyyetü’l-mescid namazı kıldı. Tahiyyetü’l-mescid namazı mescidin selamlanması, saygı gösterilmesi demek ise de, esasen Yüce Allah’a şükür, saygı ve tazimdir. Bana göre bu ziyareti ve ibadeti ziyadesiyle memnuniyet vericidir. Allah kabul etsin. Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense evde olmak isabetli bir tercihtir.”

http://www.ankaramasasi.com/haber/53719/aksenerden-bahceliye-yanit
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.