Demirtaş'tan gazetecilere mektup

HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevinde kaleme aldığı mektupta kendini ve muhalefeti eleştirirken "Söylemimiz, pratiklerimiz konusunda özeleştirel yaklaşmak gerektiğine samimiyetle inanıyorum." ifadelerini kullandı.
Ankara Masası
|
26 Ocak 2021, Salı - 19:47
Demirtaş'tan gazetecilere mektup

HDP EskiEş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu cezaevinden gazetecilere mektup gönderdi.

Mektubunda geçmişte yürüttüğü siyaset tarzını, söylemini ve pratiklerini eleştiren Selahattin Demirtaş, şunları kaydetti:

"Bunu tüm siyasetçilerin yapması gerektiği kanaatindeyim"

"Cezaevi imkanları ölçüsünde, tüm gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum. Elbette bana ve HDP'ye yönelik eleştirileri büyük bir saygıyla karşılıyor, eleştirilere değer veriyor, onları anlamaya çalışıyorum. Geçmişteki siyaset tarzımız, söylemimiz, pratiklerimiz konusunda özeleştirel yaklaşmak gerektiğine de samimiyetle inanıyorum. Ayrıca bunu tüm siyasetçilerin yapması gerektiği kanaatindeyim. Bizler dört dörtlük siyaset yaptığımızı iddia edersek sadece kendimizi kandırmış oluruz. Nihayetinde Türkiye bugün bu haldeyse her siyasi aktörün kendi ölçüsünde sorumluluğu var, buna muhalefet de dahil 

"Mazeretlerin arkasına sığınmanın da bir anlamı yok"

Barışı sağlayamadık, demokrasi getiremedik, ekonomi çöktü, toplum ağır bedeller ödüyor. Başarılı olsaydık bunların hiçbiri yaşanmayacaktı. Durum bu kadar nettir. Bence bu saatten sonra mazeretlerin arkasına sığınmanın da bir anlamı yok. Muhalefet topluma güven vermek istiyorsa özeleştiriden kaçmamalı, olgun bir şekilde özeleştiri verebilmelidir."

http://www.ankaramasasi.com/haber/547968/demirtastan-gazetecilere-mektup
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.