Bina çöktü! Mahalleli sokağa döküldü

Maltepe'de kentsel dönüşüm kapsamında yıkımına devam edilen bina, şiddetli lodosun etkisiyle gece saatlerinde çöktü. Sesi duyan mahalleli sokağa döküldü.
Murat Saltan
|
27 Ocak 2021, Çarşamba - 00:38
Bina çöktü! Mahalleli sokağa döküldü

Olay saat 23.00 sıralarında Maltepe’de Bağlarbaşı Mahallesi’nde Nermin Sokak üzerinde bulunan bir binada meydana geldi. Dışında çatlar oluşan ve tehlike arz eden binalara yıkım kararı geldi. Ekipler tarafından yıkımına başlanan bir bina günün sona ermesiyle yarım bırakıldı. İstanbul’da etkili olan şiddetli lodosun etkisiyle yıkımı yarım bırakılan binada çökme meydana geldi. Çökme nedeniyle oluşan gürültü sonucu mahalleli sokağa döküldü. 

Çok sayıda ekip sevk edildi

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve acil servis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri geniş çaplı önlem alırken, itfaiye ekipleri göçük olan alanda çalışma başlattı. Acil servis ekipleri ise tedbir amaçlı bekletildi. Olayda ölen yada yaralanan olmazken ekipler tarafından çöken binaya komşu olan binaları tedbir amaçlı boşalttı. Vatandaşlar evlerine giremeyerek mağdur oldu.

Kısıtlama saatinde mağdur olduk

Evini boşaltmak zorunda kalan Melih İnan,” Saat 23.00 sıralarında bir gürültü sesi geldi. Büyük bir toz yükseldi. Evimizin yanında boşaltılmış bir bina vardı. Yarısını yıkarak yarısını bırakmışlar ve kalan kısmında göçme meydana geldi. Ekipler tedbir amaçlı binaları boşalttırdı. Saat geç oldu, sokağa çıkma kısıtlaması var. İzin belgemiz yok, evlerde eşyalarımız var. Kış gününde mağdur olduk. Allah yardımcımız olsun” diye konuştu.

https://www.ankaramasasi.com/haber/548156/bina-coktu-mahalleli-sokaga-dokuldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.