Ankara'da 65 yaş üstü vatandaşların Covid-19 aşılaması başladı

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında başlattığı aşılama programında sıra 65 yaş üstü vatandaşlara geldi.
Can Güvenir
|
12 Şubat 2021, Cuma - 10:41
Ankara'da 65 yaş üstü vatandaşların Covid-19 aşılaması başladı

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında başlattığı aşılama programı hızla devam ediyor. Sağlık çalışanlarına yönelik 2. doz aşılama ardından sıra 65 yaş ve üzeri vatandaşlara geldi. Gerekli randevuyu aldıktan sonra sağlık kuruluşlarının yolunu tutan vatandaşlar ilk doz aşılarını yaptırdı. 

Koronavirüs aşısını yaptıran 72 yaşındaki Kerim Gezer, herhangi bir ağrı hissetmediğini, çok memnun kaldığını belirtti. “Alo 182” hattından randevu alıp aşılarını olan 74 yaşındaki Ayşe Kaptan ve 75 yaşındaki Veysel Kaptan, genel olarak aşılamadan memnun kaldıklarını ve sorun yaşamadıklarını dile getirdi. E-Nabız ile aşı randevusunu alan ve mutlu olduğunu aktaran 69 yaşındaki Latife Özdamar hiçbir acı hissetmediğini kaydetti.

65 yaş üzeri vatandaşların 60 yaş üzeri eşleri de aşı olabilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile 65 yaş üzerinin nasıl randevu alacağını anlatmıştı. Bakan Koca, "Yarın sabah 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın aşılanması başlıyor. 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın 60 yaş üzeri eşleri de aşı olabilecekler. Randevularınızı web sayfamızdan ve mobil uygulamadan almanızı rica ederim" ifadelerini kullanmıştı.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/587398/ankarada-65-yas-ustu-vatandaslarin-covid-19-asilamasi-basladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.