İsrail'den Lübnan'a savaş tehdidi

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz: "Böyle bir savaşın Lübnan için tehlikeli sonuçları ve yankıları olacaktır"
Ankara Masası
|
10 Ağustos 2020, Pazartesi - 16:17
İsrail'den Lübnan'a savaş tehdidi İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İsrail'in Lübnan'da yeni bir savaşa hazır olduğunu söyledi.

İsrail Meclisi Basın Ofisine göre Gantz, Meclis Dışişleri ve Güvenlik Konseyi oturumunda yaptığı konuşmada, Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah'ı işaret ederek, "En büyük düşmanınız Nasrallah, Lübnan'ın da en büyük sorunudur." ifadelerini kullandı.

Gantz, "Lübnan'da bize başka bir savaş dayatılırsa, biz de bu savaşa engelsiz bir şekilde gireriz. Ancak böyle bir savaşın Lübnan için tehlikeli sonuçları ve yankıları olacaktır." tehdidinde bulundu.

 İran'ın da kendileri için büyük bir tehlike oluşturduğunu belirten Gantz, Tahran'ın, Suriye başta olmak üzere tüm bölge ülkelerindeki yapılanmasına karşı her şekilde çalıştıklarını kaydetti.

Konuşmasında Gazze Şeridi'ne de değinen Gantz, Gazze'de hiçbir menfaatlerinin olmadığını, tek isteklerinin Hamas'ın elindeki İsrailli rehinelerin serbest kalması ve bölgede sükunetin sağlanması olduğunu söyledi.4Y-22195054http://www.ankaramasasi.com/haber/59455/israilden-lubnana-savas-tehdidi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.