İYİ Partili isimlerden Ekrem İmamoğlu'na tepki

İYİ Parti'den bazı isimler Meral Akşener ile Pervin Buldan'ın ismini birlikte zikrederek Kadınlar Günü mesajı paylaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi.
Ankara Masası
|
08 Mart 2021, Pazartesi - 09:47
İYİ Partili isimlerden Ekrem İmamoğlu'na tepki

Millet İttifakı'nda CHP ile İYİ Parti arasında HDP krizi patlak verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı etiketleyerek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı paylaştı.

İmamoğlu paylaşımında "İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın Pervin Buldan'ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım" ifadelerine yer verdi.

Söz konusu mesaja İYİ Parti cephesinden tepki yükseldi.

"Doğru bulmuyorum"

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Anneleri yıllardır evlâtsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HDP ve siyasilerinin isimlerinin, şehit annelerine borcunu vatan borcu bilen Meral Akşener ismi ile birlikte zikredilmesini doğru bulmuyorum." dedi.

"Siyasi intihar"

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ise "Siyasi intihar nedir diye sorsalar bu tweeti gösteririm. İYİ Parti’nin yükselişini önlemek için dört koldan saldıracaklarını biliyorduk. Topunuza yeteriz..." dedi.

http://www.ankaramasasi.com/haber/639523/iyi-partili-isimlerden-ekrem-imamogluna-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.