İsrail sağlık merkezlerini vurdu

İsrail, Gazze Şeridi'nde bir sağlık merkezini 2 füzeyle vurması sonucu merkez kullanılmaz hale geldi.
Ankara Masası
|
16 Mayıs 2021, Pazar - 15:49
İsrail sağlık merkezlerini vurdu

İsrail işgal güçleri, Gazze Şeridi’ndeki Shuhada Al Darj Sağlık Merkezi'ni 2 füze ile hedef aldı. Saldırı nedeniyle merkezde büyük hasar meydana geldi. Saldırı sonucu yaralananlar olduğu öğrenildi. Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelere yönelik saldırıların Filistin sağlık personelini etkisiz hale getirmek için gerçekleştirildiğini ve sağlık personelinin korunması gerektiğinin altını çizdi.

"Hastane yollarını da hedef alıyor"

Filistin Sağlık Bakanlığı Gazze Temsilcisi Dr. Yusuf Ebu Al-Rish yaptığı açıklamada, “İsrail kuvvetleri, sadece hastaneleri değil çeşitli hastanelere giden yolları da hedef alıyor. Bu saldırılar yaralıların hastanelerde tedavi almalarına engel oluyor” ifadesini kullandı. Bugün ayrıca İsrail güçlerinin Gazze Şeridi'nde Çalışma ve Sosyal Kalkınma bakanlıklarının bulunduğu iki binayı vurduğu ve binalarda büyük hasar oluştuğu belirtildi.

İki doktor öldü

Öte yandan, İsrail’in Gazze’ye dün gece düzenlediği saldırılarda Şifa Hastanesi İç Hastalıklar Bölüm Başkanı Doktor Eymen Ebu Avf ile Nöroloji Profesörü ve Filistin Nöroloji Derneği Başkanı Dr. Moin El Alul hayatını kaybetti.

(İHA)

http://www.ankaramasasi.com/haber/776508/israil-saglik-merkezlerini-vurdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.