Pençe Yıldırım Harekâtı'nda görevli Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında EYP’ye basarak yaralanan askerin şehit olduğunu duyurdu.
Büşra Bayrak
|
06 Haziran 2021, Pazar - 21:03
Pençe Yıldırım Harekâtı'nda görevli Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında  Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker'in şehit olduğunu bildirdi. 

MSB’den yapılan yazılı açıklamada, “Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında, Irak kuzeyinde, 6 Haziran 2021 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız mayın/EYP’ye (El Yapımı Patlayıcı) basarak yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker’in (25) Samsun’un Bafra ilçesindeki baba ocağına da ateş düştü.

Şehit haberi alan ailesi ve komşuları büyük üzüntü yaşadı. Şeyhören Mahallesi'ne giden İlçe Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, aileye acı haberi vererek başsağlığı diledi.

 Üzüntülü Baba Nurettin Şeker, "Bu sabah 08.30'da görüştük. 'Ben sonra ararım' dedi, o kadar” diye konuştu. Amca Fikri Şeker de, “Sabah saat 08.30 gibi görüştük. Görevde olduğunu söyledi. 'Gayet iyiyim' dedi. Şehit haberini arkadaşları sosyal medya hesaplarına atmışlar, oradan öğrendik" dedi. 

 "1 buçuk ay sonra düğünümüz vardı" 

 Şehidin nişanlısının babası Hüseyin Dursuni, ”En son bayramda görüştük. 1 buçuk ay sonra düğünümüz vardı. Temmuz'un sonunda niyetimiz öyleydi. Ama o düğünü erken yaptı" şeklinde konuştu. Pençe Yıldırım Harekatı'nda şehit düşen Piyade Uman Çavuş Samet Şeker’in nişanlı olduğu, evlilik için hazırlıklar yaptığı öğrenildi. Şehidin cenazesi yarın Samsun-Çarşamba Havaalanı'na uçakla gelecek, oradan da Bafra’ya getirilerek Bafra Asri Mezarlık'ta bulunan şehitlikte son yolculuğuna uğurlanacak.

(İHA)

http://www.ankaramasasi.com/haber/822987/pence-yildirim-harektinda-gorevli-piyade-uzman-cavus-samet-seker-sehit-oldu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.