Şehit Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker Samsun'da son yolculuğuna uğurlandı

Pençe Yıldırım Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker için düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Şehidin annesi Münevver Şeker'in feryadı ise herkesi duygulandırdı.
Büşra Bayrak
|
07 Haziran 2021, Pazartesi - 17:00
Şehit Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker Samsun'da son yolculuğuna uğurlandı

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Yıldırım Harekatı'nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker Irak'ın kuzeyinde yapılan operasyonda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu.

Samet Şeker'in cenazesi uçakla Samsun-Çarşamba Havaalanı'na , oradan da Bafra’nın Şehören Mahallesi'ne getirildi. Cenaze aracından alınan şehidin cenazesi evin önüne getirildi. Tabutun başında baba Nurettin Şeker, anne Münevver Şeker ve nişanlısı Edanur Dursun gözyaşlarına hakim olamadılar. 

Anne Münevver Şeker, “Hoş geldin evine oğul. Ben senin düğününü 1 ay sonra yapacaktım yavrum" diye feryat etti. Oğlunun tabutu başında da "Kurban olurum hakkım sana helal olsun" diye gözyaşı döken acılı anne "Benim oğlumun asker arkadaşı gelmiş nerede o, ben onu bir göreyim, ona bir sarılayım" diye seslendi.
Yanına gelen şehidin birlikte görev yaptığı arkadaşına sarılan anne Münevver Şeker, “Yavrum gel oğul gel. Ben yandım senin annen yanmasın oğul. Oğlum nasıldı, seni çok met ediyordu oğul” diye gözyaşlarına boğuldu.

Şeker'in naaşı, Şeyhören Mahallesi'ndeki babaevinde helallik alınmasının ardından Bafra Asri Mezarlık Camisi'ne götürülmek üzere şehidin cenazesi araca koyuldu. Burada görevli askerin elinde bulunan fotoğrafa bakarak “Bana öyle garip bakma yavrum. Çok yaktın beni oğul. Sözümü tutamadım annem 'bana ağlama' dedin. Kimseyi ağlatma dedin ama sözümü tutamadım” diye feryat etti.

(İHA-AA)

http://www.ankaramasasi.com/haber/824424/sehit-piyade-uzman-cavus-samet-seker-samsunda-son-yolculuguna-ugurlandi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.