Selde mağdur olan Ankaralı isyanda

Ankara'nın Mamak ilçesinde yaşanan selde mağdur olan vatandaşlar mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istedi. Bazı vatandaşlar yaşananlarla ilgili "Durum çok kötü yani belediye hala müdahale edemedi. Büyükşehir'i ve itfaiyeyi aradık halen müdahale edemediler" dedi.
Murat Saltan
|
09 Haziran 2021, Çarşamba - 18:31
Selde mağdur olan Ankaralı isyanda

Ankara'nın Mamak ilçesinde öğleden sonra başlayan şiddetli yağış sele neden oldu.

Sel nedeniyle birçok sokak ve cadde trafiğe kapatıldı.

Mamak ilçesi Dereboyu Caddesi üzerinde yer alan 5 katlı Akça Apartmanının bodrum katı ile 428’inci caddede bulunan üç katlı bir apartmanın giriş katını su bastı. Bina sakinleri zor durumda kaldıklarını belirterek yadım istedi.

"İki damla yağmur yağsın burası bu hale geliyor"

Çevre sakinlerinde Sıddık Yalçın sürekli aynı durumu yaşadıklarını ifade ederek, “İki damla yağmur yağdığında bu cadde böyle oluyor. Artı bu yollara da bakmıyorlar. Vallahi ben ve çocuklarım korkuyoruz. Her yağmurda, iki damla yağmur yağsın burası bu hale geliyor. Ben bu binada oturmuyorum. Üst katta oturuyorum. Ama burada da insanlar yaşıyor. Arabalar parçalandı. Bu işin sorumlusu kimse bu işe bir çözüm bulsun” diye konuştu.

"Hemen müdahale edemediler"

Diğer bir mağdur Şükrü Bostancı’da müracaat ettikleri halde hala yardım gelmediğini belirterek, “Binamızı su bastı. Dükkanları su bastı. Yollar böyle kazıldığı için arabalar yolların dibine çakıldı. Durum çok kötü yani belediye hala müdahale edemedi. Büyükşehir'i ve itfaiyeyi aradık halen müdahale edemediler. Saat 16.00 da müracaat etmişiz daha halen gelen giden yok” şeklinde konuştu.

"Sığınaklar suyla doldu"

Yaşadığı binanın sular altında kaldığını söyleyen Hayati Akça da, “Garajdan sığınak tarafına kadar su doldu. Aynı zamanda garajın girişinde suyun baskısıyla araç kapısında eğilme oldu. Sığınak ve garaj dolu. Biran önce çaresine bakılmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/827850/selde-magdur-olan-ankarali-isyanda
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.