Mamak Belediyesi Aile Merkezleri’nde yaz dönemi başladı

Mamak Belediyesi'nin bünyesinde ilçe halkına hizmet veren Aile Merkezleri'nde yüz yüze eğitim başladı.
Selen Gündoğan
|
11 Haziran 2021, Cuma - 11:04
Mamak Belediyesi Aile Merkezleri’nde yaz dönemi başladı

Mamak Belediyesi'nin bünyesinde yediden yetmişe tüm ilçe sakinlerine hizmet veren Aile Merkezleri'nde yüz yüze eğitim başladı.  Seyreltilmiş sınıflarda pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenen programlara ilgi büyük.

Mamaklı kadınların istihdamına ve sosyal hayatına katkısını sürdüren merkezlerden bugüne kadar on binlerce kişinin istifade ettiğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, eğitimlere katılan binlerce kursiyerin de yeni bir meslek sahibi olarak hayata atıldığını söyledi. Köse, pandemi nedeniyle sınırlı sayılarda derslerin başladığını belirterek, “Pandemiden dolayı sıkı tedbirler alınarak yüz yüze eğitimlerimiz başladı. Yeni dönemin tüm kursiyerlerimiz, eğitmenlerimiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Köse yüz yüze eğitimlerin başvurularında HES kodu zorunluluğunun olacağını da sözlerine ekledi.


Yoğun ilgi görüyor

 Aile Merkezlerinden 7 den 70'e herkesin faydalanabileceğini kaydeden Başkan Köse, “Aile merkezlerimiz Mamaklı hanım kardeşlerimiz tarafından yoğun ilgi görüyor. Açtığımız kurslarımızla Güzel Mamak’ta sosyal hayata zenginlik katıyoruz. Mamak’ın huzur şehri olma yolunda önemli adımlarından biri olarak gördüğümüz ‘sosyal belediyecilik’ anlayışımızın en güzel örneklerinden biridir kurs merkezlerimiz. Yaz döneminde olduğu gibi kış döneminde de açılan kurslarımız yine Mamaklı kadınlarımızın uğrak yerlerinden biri olmaya devam ediyor ” dedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/829735/mamak-belediyesi-aile-merkezlerinde-yaz-donemi-basladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.