Irkçı müşteriye ibretlik ceza

Hollanda'da bir süpermarket, ırkçılık nedeniyle iki müşteriye alışveriş yasağı koydu
aa:text:20200816:22235525
|
16 Ağustos 2020, Pazar - 19:01
Irkçı müşteriye ibretlik ceza

Hollanda'nın Bilthoven kentindeki Hoogvliet süpermarket zinciri, ırkçılık yaptıkları gerekçesiyle iki Hollandalı müşteriye alışveriş yasağı getirdi.

Algemeen Dagblad gazetesinde çıkan habere göre, süpermarkette kasada yaşanan tartışmada, Hollandalı bir kadın, Faslı Oumaima Dah'a "Kendi ülkene geri dön." dedi.

Dah'ın kendisinden özür dilemeleri yönündeki talebini reddeden Hollandalı kadın ve yanındaki kişiye süpermarket tarafından alışveriş yasağı getirildi.

Dah, sosyal medya hesabından olayın yaşandığı anda çektiği video ile şu mesajı paylaştı:

"Şu anda titriyorum ve ağlıyorum. Biraz önce süpermarkette çok kötü bir tecrübe yaşadım. Bir kasa açıldı ve sıra bendeydi. O sırada yaşlı bir kadın alışveriş arabasını sert bir şekilde benim üzerime sürdü ve daha sonra hakaret etmeye başladı. Doğduğum ve maaşımı kazanmak için çalıştığım Hollanda'da 2020 yılında böyle bir şeyin halen yaşanması bana çok acı veriyor."

Süpermarket zinciri Hoogvliet de sosyal medya hesabından, "Mağazamızda yaşananlar için çok üzgünüz. Doğal olarak, mağazalarımızda ırkçılığı hoş görmediğimizden dolayı söz konusu müşteriler davranışlarından sorumlu tutulmuş ve kendilerine alışveriş yasağı konulmuştur. Bu arada mağdur olan kişiyle de görüştük ve kendisine yaşanan olaydan dolayı üzüntümüzü dile getirdik." mesajını paylaştı.http://www.ankaramasasi.com/haber/83182/irkci-musteriye-ibretlik-ceza
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.