Devlet Bahçeli'den HDP binasına yapılan saldırıya tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP il binasına yapılan silahlı saldırıya "Karanlık emeller bu defa İzmir’de sahneye çıkmıştır" ifadeleriyle tepki gösterdi.
Ankara Masası
|
17 Haziran 2021, Perşembe - 20:27
Devlet Bahçeli'den HDP binasına yapılan saldırıya tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP İzmir İl Binası'na yapılan saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

Bahçeli, barış sürecinin bu saldırıyla sabote edildiğini söyledi.

Saldırıyı 'kalleş bir tertip' olarak niteleyen Bahçeli, şu paylaşımlarda bulundu;

 Toplumsal huzur ve iç barış ortamımızı sabote etmek isteyen karanlık emeller bu defa İzmir’de sahneye çıkmıştır. Türkiye’nin karışmasını; etnik, ideolojik ve siyasi fay hatlarının kırılarak fitne depremlerinin oluşmasını hedefleyen iç ve dış provokasyonlar devreye alınmıştır.

Suçluların menfur eliyle, sokakların melun izbeliğinde hıyanet ve husumet arayışına çıkan mihraklar bugün İzmir’de ateşle oynamaya kalkışmışlardır. Bu haliyle HDP’nin İzmir il binasına yapılan saldırı kanlı bir prova, toplumun sinir uçlarını test eden kalleş bir tertiptir.

Bu vahim olayın içyüzü mutlaka deşifre edilmeli, önü ve arkası aydınlatılmalıdır. HDP’li yöneticilerin, Halk Tv’nin program akışını planlayan ve tahrikleri canlı tutan kişilerin sahip oldukları bilgi, belge ve bulguları derhal adli ve emniyet birimlerine ulaştırmaları şarttır.

Saldırı gerçekleştikten hemen sonra, elinde tuttuğu silahı ve bozkurt işaretiyle fotoğrafları servis edilen saldırganın kararlılıkla üstüne gidilmeli, bağ ve bağlantıları, irtibat ve ilişki ağları hiçbir tavsamaya meydan vermeden araştırılmalı ve açığa çıkarılmalıdır.

http://www.ankaramasasi.com/haber/839838/devlet-bahceliden-hdp-binasina-yapilan-saldiriya-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.