Müzik yasağı kalkacak mı?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı müzik yasağıyla ilgili "Müzik kısıtlaması salgının durumuna göre yeniden değerlendirilecek" dedi.
Ankara Masası
|
25 Haziran 2021, Cuma - 23:09
Müzik yasağı kalkacak mı?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, HaberTürk canlı yayınında soruları yanıtladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında "Müzikle ilgili sınırlamayı 00.00'a çekiyoruz, kusura bakmasınlar gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok" ifadeleriyle açıkladığı müzik kısıtlamasının sorulması üzerine Bakan Ersoy, yasağın yeniden değerlendirileceğini söyledi.

" Biz orantılı gitmek zorundayız"

Bakan Ersoy, "Kabine toplantısı öncesi Koronavirüs Bilim Kurulu toplantı yapıyor. Bilim Kurulu'ndaki tavsiye kararlarını Sağlık Bakanımız bize Kabine'de sunuyor. Biz de o kararlara uygun oy kullanıyoruz. Biz orantılı gitmek zorundayız. Hastalığın şakası yok. İkinci normalleşmenin sonuçlarını görmek zorundayız. İlk normalleşmede kısıtlama 21.00'da başlıyordu. Şimdi uzatıldı. Daha önce de 19.00'du. Aşamalı bir şekilde rahatlık geliyor. Şimdi tekrar izlenecek. Bu sınırlama sanki Türkiye'ye özgü bir sınırlamaymış gibi düşünülmesin. Avrupa ülkelerinin çoğunda var bu" dedi.

" Her yerde aşamalı bir düzenleme yapmalıyız"

Yasakla ilgili değerlendirmenin ilerleyen günlerde tekrar yapılacağını belirten Bakan Ersoy, "Bence pandemi döneminde ön yargılarımızı bir yere bırakalım. Bu pandemi çok hassas bir konu. Bilimsellikle açıklanabilen bir konu. Biz de Bilim Kurulu'nun aldığı kararlarla uyumlu hareket etmek zorundayız. Her yerde aşamalı bir düzenleme yapmalıyız. Ön yargıları farklı algılara çekmeye çalışan bir kesim var. Müzik kısıtlaması salgının durumuna göre yeniden değerlendirilecek" diye konuştu.

http://www.ankaramasasi.com/haber/854220/muzik-yasagi-kalkacak-mi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.