Bursa’dan ’15 Temmuz’ hafıza sergisi

Ankara Masası
|
12 Temmuz 2021, Pazartesi - 10:00
Bursa’dan ’15 Temmuz’ hafıza sergisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, 15 Temmuz Derneği işbirliğiyle düzenlediği, tankların ezdiği bir araç ile olay gecesi yaşananların fotoğraf ve görsellerle anlatıldığı 15 Temmuz Hafıza Sergisi, törenle ziyarete açıldı.

BURSA (İGFA) - Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen ve hafızalardaki sıcaklığını hala koruyan 15 Temmuz darbe girişiminin 5’inci yıldönümünde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi.

Hain darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen serginin açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi ve 15 Temmuz şehitlerinden İlhan Varank’ın kardeşi Ayşe Arslantürk ile vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz gecesi milletin silahını millete doğrultan FETÖ mensubu hainlerin aziz Türk milletinin cesareti ve dirayetine yenik düştüğünü dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “O gece ülkemizin her yanında vatandaşlarımız, canları pahasına sokakları ve meydanları doldurmuş, vatanımızın geleceğine sahip çıkmıştır. Milletimiz, Çanakkale’de, Dumlupınar’da bizi bölmek isteyenlere ne cevap verdiyse 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir. Artık bizim tek bir hedefimiz var: Bizden sonraki nesillere daha güçlü, daha müreffeh ve daha huzurlu bir Türkiye bırakmak. O gün yaşananlar bir daha yaşanmasın diye, o gün yaşananları unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

https://www.ankaramasasi.com/haber/885079/bursadan-15-temmuz-hafiza-sergisi

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.