Akyurt'ta futbol turnuvaları başladı

Akyurt Belediyesi, yaz tatilinde çocukların Kur’an kurslarına devamlılıklarını sağlamak ve aynı zamanda spor yaparak yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla, İlçe Müftülüğü ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile “Camiden Sahaya 8” futbol turnuvası düzenledi.
Zeliha Demirci
|
05 Ağustos 2021, Perşembe - 12:05
Akyurt'ta futbol turnuvaları başladı

Yaz tatilinde çocukların Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrenmek için gittikleri yaz Kur’an kurslarına devamlılıklarını sağlamak ve aynı zamanda spor yaparak yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla Akyurt Belediyesi ile İlçe Müftülüğü ve Gençlik ve Spor Müdürlüğünün düzenlediği "Camiden Sahaya 8" futbol turnuvası başladı.

Akyurt’ta bulunan 23 camiden 387 öğrenciyle yapılacak turnuva öncesi yapılan törene Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Başkan Yardımcıları Hüseyin Demirel, Cemalettin Sarp, Akyurt Belediyespor Başkanı Resul Can, Akyurt Müftüsü Adem Yıldız, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Yurtoğlu ve davetliler katıldı.

Akyurt Şehir Stadındaki törende 23 camiden 387 öğrencinin turnuvada forma giyeceğini belirten Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık ise konuşmasında, "Araya pandemi de girdiği için gençlerin coşkusu bu yıl katlandı. Sanırım bu sene müsabakalar oldukça çekişmeli geçecek. Camiyi hayatımızın merkezine almak ana fikrimiz. Bunun yanında da sportif faaliyetlerden, kültürel etkinliklerden geri kalmadan, çok güzel bir organizasyon gerçekleşiyor. Bu sene içinde bilgi yarışmaları, kültürel etkinlikler ve kitapların okunduğu programı kurumlarımız bir araya gelerek organize ediyor. Bizim beklentimiz kupayı kimin kazandığı değil, bu etkinliklere aktif olarak katılımınızı sağlamaktır. Kupayı bir takım alacak ancak hepiniz kazanacaksınız. Arkadaşlıklar gelişecek. Hepinize başarılar diliyor, kupa töreninde görüşmek üzere diyorum." ifadelerini kullandı.

Santra vuruşunu başkan ayık yaptı

Konuşmaların ardından forma dağıtımı ve fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Santra noktasına gelen Akyurt belediye Başkanı Hilal Ayık turnuvanın ilk düdüğü ile birlikte başlama vuruşunu yaptı. Yaklaşık 15 gün sürecek turnuvanın sonunda kupa töreni düzenlenecek. Cami imamları da bu turnuva ile birlikte yeşil sahalarda teknik direktörlük tecrübesi yaşayacak.

Akyurt’ta 2013 yılında başlayan ve her yıl düzenlenen turnuvaya geçtiğimiz yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle ara verilmişti. Türkiye’de ilk ve en büyük turnuva olma özelliğini koruyan Camiden Sahaya, 1 yıllık aranın ardından kaldığı yerden devam ediyor.

https://www.ankaramasasi.com/haber/928251/akyurtta-futbol-turnuvalari-basladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.