Keçiören Belediyesi Kariyer Ofisi Ankaralılara hizmet veriyor

Keçiören Belediyesi tarafından işsizlikle mücadele etmek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla kurulan Kariyer Ofisi, tüm Ankaralılara hizmet vermeyi sürdürüyor.
Ankara Masası
|
09 Ağustos 2021, Pazartesi - 14:25
Keçiören Belediyesi Kariyer Ofisi Ankaralılara hizmet veriyor

Keçiören Belediyesi iş bulma merkezi olarak hizmet veren Kariyer Ofisi, E-Kariyer Ofisi olarak iş arayan tüm Ankaralı vatandaşlardan başvuru almayı sürdürüyor.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, pandemi sürecinde birçok iş yerinin personel sayısında daralma yaşamasıyla birlikte oluşan işsizlik problemine ise “e-kariyer ofisi” uygulamasıyla çözüm bulmaya devam ettiklerini belirtti.


"Doğru işe doğru insan"

Altınok, Kariyer Ofisiyle 1016 vatandaşı iş sahibi yaptıklarını, şuan da Ankara genelinden aktif olarak 17 bin 312 iş başvurusunun bulunduğunu, 144 de aktif iş ilanının yer aldığını kaydederek, “Kariyer Ofisimize günlük ortalama 50 iş başvurusu alıyoruz. İş arayan vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ise elimizden geleni yapıyoruz. Belediyemize iş başvurusu yapanlar uzmanlarımız tarafından değerlendiriliyor, yeteneklerine göre gruplandırılarak işverenle buluşturuluyor. ‘Doğru işe doğru insan’ felsefesiyle kurduğumuz bu platformla işsizlik sorununa ve işverenlerimizin nitelikli eleman ihtiyacına çare oluyoruz. ” dedi.

Performans takibi yapılıyor

Bu arada Kariyer Ofisi, vatandaşlara iş bulduktan sonra onları hemen bırakmıyor, uzun soluklu bir iş hayatı sunmak için kariyer planlaması da yapıyor. Kariyer Ofisi aracılığıyla işe giren her bir personelin işyerlerinde ki performansları ise Keçiören Belediyesinin görevlendirdiği uzmanlar tarafından takip ediliyor. 


http://www.ankaramasasi.com/haber/933693/kecioren-belediyesi-kariyer-ofisi-ankaralilara-hizmet-veriyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.